„Janička chodí do bačetínské školky s asistentkou, miluje kolektiv dětí a je šťastná v prostředí blízkých lidí. Bohužel ještě není soběstačná, nechodí a nemluví. Od malička byla velmi klidné miminko. Když se však s postupem času nevyvíjela podle fyziologických tabulek, rozhodli jsme se oslovit pana doktora Poppera v Hradci Králové. Janičce v té době bylo pět měsíců. Od té chvíle začalo kolečko návštěv u specialistů, kteří se snažili a stále snaží najít příčinu její hypotonie a hemisyndromu pomocí magnetické rezonance, EEG mozku a ultrazvuku mozku, genetických vyšetření a vyšetřeních na metabolické klinice. Od pátého měsíce stále intenzivně cvičíme a dojíždíme na různé terapie, lázeňské pobyty a rehabilitační pobyty,“ uvedla matka děvčátka Jana Holásková.

Právě na rehabilitační pobyt bude věnován výtěžek z pátého ročníku dětských závodů Dětská míle a výstavy v Opočně. Závody odstartují 8. května postupně od 9 hodin, registrace bude probíhat 10 minut před začátkem v letohrádku. Při ní budou moci účastníci zaplatit dobrovolné startovné, které bude věnováno na rehabilitaci Janičky. Závody jsou určeny dětem od 2 do 15 let.

Během celého měsíce května pak lze navštívit výstavu věnovanou malé Janičce v Informačním centru Opočno. Také zde dobrovolným vstupným budete moci přispět na její léčbu.

Budova městského úřadu na Kupkově náměstí v Opočně - ilustrační foto.
Uctí památku padlých