Podzimní prázdniny již klepou na dveře a rodiče opět stojí před otázkou, kde budou trávit čas jejich ratolesti po dobu dvou volných dnů.

Na den před a po státním svátku, tedy 27. a 29. října, vyhlásily všechny školy podzimní prázdniny. Mladší školáci, kteří ještě nemohou zůstávat sami doma, rodiče přihlašují do Domů dětí a mládeže či jiných zájmových organizací. Zde je čeká často velmi zajímavý program a samozřejmě dozor pedagogických pracovníků. Většina těchto zařízení má však prázdninové termíny předem obsazeny.

Nemalý zájem byl například o středeční dopoledne v Domě dětí a mládeže v Dobrušce. Zde se pro třicet dětí připravují atraktivní výtvarné činnosti. „Nachystali jsme několik tvořivých dílniček. Vyzkoušíme si odlévat mýdlovou hmotu do forem, děti si samy vyberou dle barvy a vůně. Dále vyrobí klasickou podzimní výzdobu z dýně a ušijí ježečka, který na svém hřbetě ponese jablíčko. Doma tedy předvedou tři vlastnoručně vyrobené předměty,“ informovala vedoucí DDM Jaroslava Šafářová.

Dům dětí a mládeže Sluníčko v Týništi nad Orlicí naplánovalo pro své svěřence dva různé programy. Prvním je výlet do rychnovského bazénu a druhým zábavný čtyřdenní pobyt v prostorách DDM ve Dvoře Králové. Zde děti navštíví mimo jiné zoologickou zahradu nebo Kuks. Během celého pobytu nebude jistě nouze o další nezapomenutelné zážitky ve společnosti kamarádů. „Kapacitu pro oba nabízené programy jsme bezprostředně po uveřejnění zaplnili.
Plavání v novém bazénu ve středu spojíme také s návštěvou rychnovského Déčka,“ uvedla pracovnice DDM Sluníčko v Týništi nad Orlicí Eva Jenčíková.
Prázdninové dny v podobě noční hry, drakované, ukázek sebeobrany nebo zdobení triček mohou zažít školáci v Rychnově nad Kněžnou. V tamním Déčku si sami vyrobí dráčka, kterému nesmí chybět oči, ústa a ocas. Výtvarné práce doplní zajímavé soutěže. Souběžně bude ve středu probíhat i ukázka sebeobrany pod vedením zkušeného lektora s názvem Dovedeme se bránit a přestaneme se bát. Pátek již patří oblíbenému zdobení triček různými technikami. Od středy do pátku se koná také takzvaná víkendovka, nazvaná Lidé stromů. Pro ty odvážnější je připravena noční hra Příběh stromu, a to v úterý 26. října od 19 hodin v zámeckém parku v Rychnově nad Kněžnou. „Na tyto prázdninové aktivity se děti nemusí hlásit s předstihem, ale stačí když ve stanovený den přijdou za námi,“ uvedla pracovnice Déčka Martina Fajglová.