Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti se rozvíjejí v moderní školce

Solnice - Mateřská škola v Solnici má více než třicetiletou historii. Byla postavena v roce 1977 jako závodní mateřská škola Východočeských dřevařských závodů. V květnu 1991 byla převedena do majetku města Solnice. Od 1. ledna 2003 přešla mateřská škola do právní subjektivity jako příspěvková organizace. Školka se nachází v klidném prostředí na okraji města, po levé straně silnice vedoucí k Orlickým horám. Budova školy v roce 2008 prošla celkovou rekonstrukcí.

8.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Budova školky v roce 2008 prošla celkovou rekonstrukcí (výměna oken, zateplení, barevná fasáda, nová střecha, připojení na ČOV, modernizace kuchyně a veškerého zázemí). Zároveň byla škola rozšířena na současných 6 tříd. Nákladem 26 milionů Kč tak vznikla jedna z nejmodernějších mateřských škol v Královéhradeckém kraji.

Čtyři oddělení

Ucelený areál školy dotváří z jedné strany vlastní příjezdová komunikace s prostorným parkovištěm a ze strany druhé oplocená, stromy zastíněná zahrada s altány, zahradními hračkami, pískovišti a brouzdalištěm. Zahrada v současné době prochází úpravou po stavbě.
V původních budovách jsou 4 oddělení se stejnou rozlohou. Každá má třídu se stolečky i židlemi, která se zároveň využívá ke stravování, kabinet s pomůckami. Součástí každé třídy je malá kuchyňka, která slouží k výdeji jídla a mytí a uskladnění nádobí. Tyto třídy jsou standardně vybaveny dětským nábytkem. Nábytek je přizpůsoben antropometrickým požadavkům i odpovídajícímu počtu dětí, umožňuje snadný dosah dětem a volný výběr hraček, uspokojuje jejich přirozené potřeby, působí esteticky. Herny jsou pokryty koberci. Nábytek a uspořádání umožňuje dětem volný pohyb, vyhovuje skupinovým i individuálním činnostem.

Dvě nové třídy

Ve 2 nových třídách nástavby je již zcela nový variabilní praktický nábytek (kontejnery, zásuvky na kolečkách) s kulatými rohy. Třídu a hernu oddělují mobilní paravány. S třídami původních budov jsou propojeny společnou kuchyňkou na výdej jídla.
Naše mateřská škola je předškolním zařízením, které nabízí podnětné prostředí. Výchovně vzdělávací program Všestranný rozvoj vychází z potřeb, možností a zájmu dětí. Každému dítěti se dostává takové péče a podpory, kterou individuálně potřebuje. Ovlivňuje celou osobnost dítěte, poskytuje mu základy pro zdravé sebevědomí a jistotu, učí dítě být samo sebou a zároveň se přizpůsobit životu ve společnosti. Poskytuje základy pro celoživotní učení i základy chování a jednání v duchu etických a lidských hodnot.
Přejeme si, aby u nás každé dítě nalezlo spoustu kamarádů, umělo si hrát a spolupracovat s ostatními a odcházelo každý den domů spokojené a plné zážitků.

Jana Součková, ředitelka MŠ

8.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení