Děti do šesti let se na něj mohou vypravit jen v doprovodu rodičů. Ti mohou, zatímco si jejich potomci hrají, sedět na lavičkách.

Jak prozradila Marcela Černohorská ze správy majetku města, hřiště splňuje všechna potřebná bezpečnostní kritéria a normy. Na ploše hřiště se nachází dopadové plochy pryžové dlaždice, které při pádu dítěte zmírní případné následky.

Herní prvky nejspíš ještě přibudou

Na místě se nachází hned několik herních prvků. Například skluzavka, pískovna, žebřík, pohyblivá plocha, houpačka ve tvaru hnízda a další klasické houpačky. Děti si zde opravdu vyhrají.

Do budoucna by tu měl navíc přibýt další mobiliář. „Na hřišti se budou nacházet čtyři další lavičky a také další odpadkový koš. Do budoucna je možné, že zde přibudou nějaké další herní prvky," prozradila investiční referentka města Alena Cejnarová. Podle jejích slov by se mohlo jednat až o dva nové prvky.

„Máme velkou radost, že se nám podařilo nové hřiště pro děti vybudovat," prozradil místostarosta Kostelce nad Orlicí Luboš Lerch.

Jak už bylo řečeno, moderní hřiště je bezpečné stejně jako další, která se v Kostelci nad Orlicí nachází.

„Každé hřiště musí splňovat předepsané normy. Každoročně proto necháváme zkontrolovat všechna hřiště, která Kostelec vlastní, a případné nedostatky okamžitě odstraňujeme," dodala Marcela Černohorská.