Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti s handicapem mají Orion

Rychnov nad Kněžnou - Návštěvníci Centra Orion si prohlédli vybavené prostory, díky nimž je rozšířena nabídka volnočasových aktivit.

6.10.2010
SDÍLEJ:

Děti s handicapem mají Orion Foto: Archiv

Představení činnosti občanského sdružení, seznámení s celou škálou nabízených služeb či prohlídka vnitřních prostor probíhaly po celé úterý v rychnovském Centru Orion, které pomáhá handicapovaným dětem a jejich rodičům.

Ředitelka centra Ilona Mikušová pomocí prezentací poskytla přítomným vyčerpávající informace o různorodé činnosti sdružení a také představila tamní zaměstnance.

Mezi hosty byli mimo jiné zástupci okolních měst, mateřských škol či úřadu práce, kteří vyslovili velký dík celé organizaci a její podpoře rodin s dětmi s postižením.

Hlavní náplní práce sdružení je především pomoct handicapovaným dětem žít stejný život jako jejich vrstevníci – aby mohly navštěvovat školu, aktivně trávit svůj volný čas a zažívat všechny další věci, jež ostatní lidé často chápou jako naprosto samozřejmé. Sdružení podporuje integraci dětí se zdravotním postižením do společnosti, dále pomáhá při vzdělávání dětí ve školách i ve volném čase, vzdělávání rodičů a osob, které jsou v blízkém vztahu s postiženými. Svou činností přispívá k širší informovanosti veřejnosti o problematice lidí s postižením mentálním, tělesným nebo kombinovaným. Zaměřuje se také na poradenství týkající se dětí, dospělých i celé rodiny.

„Občanské sdružení rodičů a přátel dětí s handicapem Orion vzniklo již v roce 1998 jako dobrovolnická organizace. Snažíme se hledat možnosti jak zabezpečit budoucnost pro danou skupinu osob. Do dnešního dne se naše činnost podstatně rozšířila,“ informovala ředitelka centra, které nabízí na 13 různých aktivit, při nichž pomáhají nejen osobní asistenti, ale také dobrovolníci. Nabízené služby zahrnují například aktivity s výtvarnou a hudební tematikou, sportovní činnosti, aktivity zaměřené na nalezení vhodných komunikačních dovedností či osobní asistenci a další.

Rodiny s postiženými dětmi se stávají členy Orionu, protože si uvědomují nesmírnou podporu skupiny lidí, jež řeší podobné problémy. Na společných setkáních si mohou povídat nejen o tom, co je trápí, ale naopak také o radostech, které zažívají a které jsou jiné než v rodinách se zdravými dětmi. Mohou si tak vzájemně předávat své rady a zkušenosti. „Naším posláním je zlepšení fungování rodin, kde jsou handicapované děti,“ uvedla vedoucí sociální pracovnice a místopředsedkyně organizace Miroslava Červinková. Členové sdružení se mohou účastnit nejen společenských setkání, ale také tuzemských i zahraničních rekondičních pobytů. Pro děti jsou pak určeny hipoterapie, canisterapie a letní tábory. Pomoc zde nacházejí nejčastěji rodiny z Rychnova nad Kněžnou, Kostelce nad Orlicí a Dobrušky.

Sdružení Orion v Rychnově nad Kněžnou je neziskovou organizací. Veškeré finanční prostředky získává formou dotací, z grantů, sponzorských příspěvků, z částečných úhrad od rodin či z výtěžků pořádaných akcí.

Autor: Jolana Zeidlerová

6.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Milan Černý.

„Rozhodla naše nekvalita," přiznal kapitán

Kompostování. Ilustrační foto.

V Kostelci pokračuje bezplatné zapůjčování kompostérů

Rybárovi rekord utekl, ale Hradci ne

Hradec Králové - Patriku Rybárovi, opoře v masce, rekord v délce neprůstřelnosti unikl, ale hokejový Hradec ho (především) jeho zásluhou má.

Řezali tabák a připravili stát o 130 milionů

Hradec Králové - Už téměř rok se hradecký krajský soud zabývá jedním z nejrozsáhlejších případů daňových úniků při výrobě tabáku ve východních Čechách. Osm podnikatelů a dvě firmy měli připravit stát o 130 milionů korun za nepřiznanou spotřební daň.

Zase koncovka... Zase remíza

Praha, Hradec Králové - Mělo to být hradecké fotbalové derby, jenže Olympia po postupu do druhé ligy přesídlila do Prahy. „Už je neberu jako hradecký tým. Ani tam nehrají žádní kluci z Hradce,“ říkal záložník „pravého“ Hradce Ladislav Martan.

Obraz Klanění tří králů patří Smiřicím, rozhodl soud

Hradec Králové - Ve sporu města Smiřice a farnosti Holohlavy o vlastnictví barokního oltářního obrazu Klanění tří králů dal Okresní soud v Hradci Králové zapravdu Smiřicím.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení