Trochu blíže k Holandsku mají nyní děti z dobrušské mateřské školy a děti z prvních, druhých a třetích tříd dobrušských základních škol. A to díky akci, kterou pro ně připravila skupina z holandského Nieuwkoopu ve spolupráci se Základní školou Opočenská.

Děti měly za „úkol" nakreslit obrázek s holandskou tématikou (větrné mlýny s holandskou krajinou, tulipány a pro Holandsko typické dřeváky) podle dodané předlohy. Obrázky byly připraveny s ohledem na věk dětí, a pokud by přesto byly problémy s kreslením, mohli ti nejmenší žáčci předlohy jenom vybarvit. Sešlo se 363 obrázků, ze kterých přímo zástupci holandské skupiny vybrali dva vítěze z každé třídy, což, jak oba přiznali, nebylo úplně nejlehčí. Vítězní tvůrci získali hodnotné ceny, jejichž předání proběhlo ve  třídách. Ostatní děti si pochutnaly na holandských sladkostech.
Nejednalo se o první akci holandské skupiny v Dobrušce. Mnozí Dobrušťáci znají její zástupce ze Svatováclavských trhů – ze stánku s výbornými holandskými sýry a sušenkami. Děti v základní škole v Opočenské ulici mohou například vařit v darovaném novém nádobí a rozptýlit se na nové trampolíně. Díky této skupině mají lidé z Dobrušky a zvláště děti k Holandsku trochu blíže.

Pracovníci ZŠ Opočenská