Výtvarné předměty, hry, výlet do Adršpašských skal a další pestrý program čeká na děti příměstského tábora v rychnovském Déčku.

Každý den je v jiné barvě

Dvanáct dětí ve věku od první do páté třídy tráví v těchto dnech část svých prázdnin na příměstském táboře nazvaném Barevné léto III. Zde se mohou těšit na lákavý program, v jeho rámci bude každý den naprosto jedinečný. Pětidenní pobyt, který začal v pondělí, se odehraje ve znamení výtvarných prací, her, výletů a dalších zajímavých činností. Program pro ně zajišťuje kolektiv instruktorů pod vedením Ládi Vohralíka. Táborníci se mohou těšit také na sportovní vyžití, například lezení po skalách či den strávený v lese. Zde si děti zkusí vytvořit přístřeší z přírodních materiálů nebo vaření v přírodě.

Příměstské i pobytové tábory

Rychnovské Déčko pořádá každoročně příměstské i pobytové tábory. „Na příměstkém táboře se děti schází každý den kolem osmé hodiny. Končíme mezi půl čtvrtou a čtvrtou hodinou. V případě celodenního výletu se vracíme i později,“ prozradil hlavní vedoucí tábora Láďa Vohralík. Děti tedy nocují doma ve svých postýlkách. Pobytové tábory trvají déle a konají se v přírodě. „Často s námi jezdí děti, které sem celoročně chodí na zájmové kroužky,“ dodal vedoucí.

Instruktorské tábory slouží k takzvanému vychování dobrovolníků, praktikantů a vedoucích, kteří se pak podílí na zajištění a průběhu dalších akcí a táborů pro děti.