Destinační společnost byla založena bezmála před 6 lety za účelem propagace regionu Orlických hor a Podorlicka a vzájemné spolupráce samosprávy a podnikatelů. Od té doby přinesla společnost prostřednictvím společných projektů téměř 20 milionů korun, které dopomáhají k tomu, aby si lidé pro svou tuzemskou dovolenou vybírali právě Orlické hory a Podorlicko a ty tak mohly konkurovat ostatním českým destinacím. „Současné orgány společnosti pracují konstantně od roku 2011 a na jaře tohoto roku jim vyprší mandát. Dnes jsme se sešli na hotelu Studánka v Rychnově nad Kněžnou především proto, abychom si přátelsky pohovořili o tom, zda mají členové valné hromady chuť a zájem obsadit tyto pozice od roku 2015 na další čtyři roky.

Těší mě, že jsem ze strany kolegů zaznamenal zájem pracovat ve správní i dozorčí radě. Je to pro mne znamení, že naše destinační společnost je živou a zajímavou organizací a její členové neberou práci v ní jako zátěž ke svým stávajícím pozicím.

Správní rada doposud byla a myslím, že dále bude, z poloviny obsazena členy samosprávy a z poloviny členy soukromého sektoru," okomentoval včerejší setkání současný předseda správní rady a zároveň starosta Letohradu Petr Fiala, kterého členská základna vyzvala k pokračování ve funkci předsedy, ve které je od založení společnosti v roce 2009. Místopředsedkyní by se měla stát místostarostka Rychnova Jana Drejslová. Volební valná hromada společnosti zasedne 28. dubna v České Třebové k výročí 6 let od svého vzniku.