Datum narození přineslo Kristýně veselou a milou povahu

Dcera Michaličkových se narodila 1. ledna 1992 dvě minuty po půlnoci. „Přišla na svět a byla hned slavná,“ vzpomíná maminka Hana, že jejich druhá dcera se zároveň stala prvním dítětem narozeným v kraji. Hlavně babičky tenhle moment hodně prožívaly. „Děláme si legraci, že jí to zůstalo. Odmalička je taková šťastná povaha, milá, veselá, sluníčko,“ konstatuje maminka. Dcera se nebojí vystupování před ostatními, vyniká v dramatickém kroužku a také je zapálený sportovec, věnuje se závodně atletice a basketbalu.

Od zástupců kraje dostala malá Kristýna po narození zlaté náušnice, které dlouho nosila a má dodnes schované. „Ještě že se tady nedával kočárek jako v některých jiných regionech. Ten jsme totiž měli po starší dceři, která je jen o rok a půl starší. To by se nám tenkrát moc nehodilo,“ usmívá se maminka Hana Michaličková. Dodává, že tady je i jedna z výrazných změn, které se od té doby staly. Stouply ceny. Například právě kočárek stál tisíc pět set korun, což se s dnešními i desetitisíci nedá srovnat. Dokud byla Kristýna malá, říkali jí rodiče na Silvestra, že všichni slaví její narozeniny. Chvíli tomu i věřila.
Kristýna dnes studuje na rychnovském Gymnáziu F. M Pelcla, do maturity má ještě dva roky. „Chce se věnovat sportu a možná skončí jako kantorka, ještě uvidíme,“ míní maminka, že má dcera na rozhodování o své budoucnosti ještě čas.

Je přesvědčena, že doba, do níž se narodila, bude po jejich dceři vyžadovat velkou zodpovědnost: „Nikdo, žádný stát se o ni nepostará jako za socialismu, musí být zodpovědná a samostatná. Ale zase má mnohem více životních možností a může svobodně cestovat,“ konstatuje Hana Michaličková.