VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezka má ochránit nejen místní

Bačetín - O propojení Bačetína a Sudína se uvažuje již několik let. Až nyní dostává konkrétní obrysy.

6.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Rozšířit stávající síť cyklostezek na Rychnovsku plánují zastupitelé v Bačetíně. Projekt je hotov, ale jeho realizace je podmíněna získáním dotace. Odhadované náklady se totiž pohybují okolo částky tří milionů korun.

Přesto v obci doufají, že se jej podaří uskutečnit. Přípravy jsou totiž v plném proudu. Starosta již zajistil souhlasy majitelů všech dotčených pozemků s jejich vykoupením.

„Ten nápad není nový, protože o propojení Bačetína a Sudína se uvažovalo již řadu let. Nebylo to však možné kvůli odporu některých pozemkových vlastníků. V nedávné době se situace změnila a zhruba tři čtvrtě roku již na projektu pracujeme,“ popsal Jaroslav Záveský, místostarosta Bačetína.

Důvod pro výstavbu oddělené komunikace pro chodce a cyklisty je nasnadě. Silnice je hojně využívána místními a především v letní sezoně také velkým množstvím cyklistů. „Chodí tu i maminky s kočárky, ale mnoho řidičů na to vůbec nebere ohled. Nehoda se zde zatím nestala, nicméně několikrát už k tomu mnoho nechybělo,“ zdůvodnil místostarosta. Silnice v daném místě je navíc relativně úzká.

Řešení neutěšeného stavu tak předpokládá začátek cyklostezky na bačetínské straně v prostoru hřbitova a následně povede po levé straně silnice druhé třídy směrem ke křižovatce na Kounov a Sudín. V místech tamní autobusové zastávky by měl být zřízen přechod pro chodce, který bude dalším dopravně-preventivním prvkem pro kolemjedoucí řidiče. Za křižovatkou má cyklostezka pokračovat dál po levé straně až ke kapličce ve středu Sudína, který je součástí obce.

Projekt počítá s vykácením starých dřevin v prostoru stezky a výsadbou nových. Ty budou coby větrolamy chránit projíždějící cyklisty a zároveň mohou zabraňovat splavování hlíny z polí na stezku. Zachovány by také byly všechny tři stávající sjezdy z komunikace, které umožní opuštění stezky a zároveň poslouží jako vjezd na pole pro zemědělskou techniku. Smlouva o propůjčení těchto sjezdů ze strany královéhradecké Správy a údržby silnic již včera dorazila na Obecní úřad v Bačetíně.

Autor: Michal Friček

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

NOVÝ DOPRAVNÍ TERMINÁL postaví hned vedle vlakového nádraží. Co bude se stávajícím nevyhovujícím autobusovým nádražím, které stojí jen o pár metrů vedle je zatím ve hvězdách.

Bagr už hrábl do země, terminál pro autobusy bude příští rok

Březhradští se odvolali proti nebezpečné čističce

Hradec Králové - Spolek Zdravý a bezpečný Březhrad se odvolal proti povolení k provozu chemické čistírny odpadních vod v areálu bývalé březhradské Salmy.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Rybám uškodili predátoři a tuhá zima. Bude jich méně

Královéhradecko - Rybníky postupně vydávají svá šupinatá bohatství. Výlovy jsou v plném proudu a rybáři postupně hodnotí výsledky. Na ty závěrečné je ještě brzy, ale už teď je zřejmé, že se někde na celkovém množství ryb podepsala tuhá zima. Škodili také predátoři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení