Kromě toho také pomáhají a rozdávají radost dětem. Jejich iniciativa Kola dětem je toho důkazem. Jde o velmi zajímavý projekt, který je oproštěn od zbytečné byrokracie doprovázející podobné charitativní počiny. Andrea s Petrem jsou totiž zprostředkovatelé pomoci. Nedělají sbírky, nemají vlastní konto, „pouze" oslovují dárce, kteří se rozhodnou pomoci potřebným dětem.

Tito dárci pak zašlou přímo finanční prostředky konkrétnímu prodejci kol. Tento transparentní přístup je mnoha lidem sympatický, a tak někdy dorazí k Radovým poštou balík plný nových cyklistických helem nebo houkaček na kola. Prostě „jen tak".

V pátek odpoledne měli takové štěstí čtyři žáci ze Základní školy Trivium Plus v Dobřanech, kteří dostali dárek, na který se nezapomíná. A předávání bylo opravdu emotivní a velkolepé. Své první kolo – trojkolo postavené na míru a přizpůsobené jeho speciálním potřebám – dostal Šimon. Další kola si odvezli Karolínka, Frank a Tomáš. Oba kluci po slavnostním předání a zkušebních jízdách odjeli na kolech přímo domů. Neotřelá myšlenka pomoci oslovila i ředitele školy Jana Grulicha, který pomohl nejen v podobě příspěvku, ale slíbil i další spolupráci v nové snaze Andrey a Petra získat prostředky na speciální lehokolo pro Matýska. Pokud vás projekt zaujal, můžete se na něm podílet i vy. Podrobné informace najdete na www.koladetem.cz⋌ (eb)