Jejich organizátor Euroregion Glacensis slibuje několik novinek.

Zajímavou inovaci nabídne Integrovaný dopravní systém IREDO, který zajišťuje dopravní obslužnost Královéhradeckého a Pardubického kraje v různých typech dopravy. Pro letošní rok připravil aplikaci, která umožní sledování a zároveň také mapování historie spoje. Zadáním čísla vlaku nebo linky autobusu cyklista  zjistí jeho aktuální polohu, případně zpoždění či časové odchylky od jízdního řádu dříve jedoucího spoje.

Ke komfortu nabízených služeb cyklobusů přispěje také zavedení QR kódu. Ten bude nalepen na každé autobusové zastávce na označníku. Po načtení kódu (například mobilním telefonem) se zobrazí odjezdy z dané zastávky, včetně zpoždění.
Nejvíce letos vypravovaných linek cyklobusů bude mít konečnou v Deštném v Orlických horách –  celkem sedm. Další dva spoje vyjedou až na horský hřeben – na Šerlich. Konečné zastávky budou také na Dolní Moravě, v Červené Vodě a v Pekle.

Mimořádné autobusové linky s přívěsy se stojany na jízdní kola budou během letošního léta jezdit každý víkend a také o svátcích až do státního svátku oslavujícího svatého Václava –  tedy do středy 28. září.