Méně oficialit, více radosti. Nic lepšího si nemohla nově zrekonstruovaná tělocvična v Opočně při svém slavnostním otevření přát.

Střední škola a Základní škola Nové Město nad Metují, pracoviště Opočno. Název je delší, pro místní je to zkrátka opočenská střední škola, která o sobě dává vědět každou chvíli, výstavy jejich žáků navštěvují lidé z města i širokého okolí.

Od včerejška otevřeno

Škole se opět povedl husarský kousek. V říjnu loňského roku byla zaslána žádost o finanční prostředky, v březnu letošního roku byly zastupitelstvem Královéhradeckého kraje finance schváleny. Na rekonstrukci tělocvičny bylo čerpáno 1 700 000 korun, včera se slavnostně otevíralo. K uvolněné atmosféře přispělo určitě i vystoupení zpěvaček opočenské Základní umělecké školy.

Práce na rekonstrukci postupovaly s maximální rychlostí, výsledkem je jedna z nejlepších tělocvičen v regionu. „Podařilo se to nejen díky dotaci a dodavatelské firmě, ale i díky úžasnému kolektivu zdejší školy. Zvládli jsme to a teď je neméně důležité, aby nová tělocvična byla přínosem pro děti, školu a město,“ hodnotí výsledek ředitelka školy Olga Talášková.

Může pršet, přejí si studenti

Tělocvična bude sloužit žákům, ale počítá se i s pronájmem dalším subjektům. „Vzniklo nám hřiště pro tenis, odbíjenou, sálovou kopanou, florbal a futsal,“ jmenuje ředitelka vše, co tělocvična nabízí.

Studenti školy už prostor viděli, cvičit se začne hned v příštím týdnu. „Viděli jsme ji, je fajn, těšíme se. Když bude příští týden hezky, půjdeme na venkovní hřiště, při špatném počasí do tělocvičny. Takže by mohlo zapršet,“ usmívají se oslovení studenti.

Těší se také tělocvikář

Radost může mít i zdejší učitel tělocviku Dušan Felcman. „Asi je zbytečné mluvit o nezájmu dnešní mládeže o sport, je to problém celé společnosti. Rekonstrukce tělocvičny byla nutná, staré parkety už byly opravdu nebezpečné. Ale pokud ještě navíc bude nová tělocvična motivovat děti ke sportu, budou to určitě velmi dobře investované prostředky.“

Dana Marková