V magnetu kola Kostelec v úvodu zaskočil vedoucí Kratonohy dvěma góly v 16. minutě se trefil Přikryl a ve 24. přidal krásnou branku ze standardní situace domácí kapitán Řehák. Hosté však ještě do poločasu vyrovnali a po změně stran přidali další dva góly. Hattrickem se blýskl nejlepší střelec soutěže Jiří Kořínek.

Týniště prohrálo u nováčka v Provodě. Rychnov se vrátil s prázdnou z Nového Bydžova a stále čeká na první body.

Dobruška - Broumov 5:0

Bohuslav Jakoubek , trenér TJ Dobruška: „Měli jsme dobrý vstup do utkání. Napadáním krajních obránců jsme se dostávali do šancí. Škoda, že jsme je více neproměňovali. Hosté měli sice chvílemi větší držení míče, ale nám vyšla taktika hry na brejky a díky střeleckému probuzení Aleše Haška jsme zaslouženě vysoko vyhráli."

Kostelec - Kratonohy 2:4

Milan Bořek, vedoucí týmu FK Kostelec nad Orlicí: „Do 25. minuty, kdy jsme vedli 2:0, jsme hosty nepustili téměř k ničemu a favoritovi byli více něž vyrovnaným soupeřem. Bohužel, vlastními chybami jsme nechali soupeře do poločasu vyrovnat a hned po přestávce jsme darovali rozdílovou branku. Hosté se zlepšili a skoro vyhrané utkání jsme jim darovali na podnose vlastní brankou. Hráči si dokázali, že i proti kvalitnímu soupeři se dá hrát vyrovnaná partie."

RMSK Cidlina - Rychnov 2:0

Václav Hájek, vedoucí mužstva FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: „Ve vyrovnaném střetnutí nás domácí vyškolili v produktivitě."

Provodov - Týniště 2:0

Radek Hrubý, trenér SK Týniště nad Orlicí: „Utkání mělo nevalnou úroveň. V úvodu jsme nehráli špatně a vytvořili si i některé příležitosti. V 5. minutě se zranil obránce Tomášek, poté jsme si neproměnili vyloženou šanci. Ve 24. minutě dostal červenou kartu Pavlas a i v deseti jsme soupeře do vážnějších šancí nepouštěli. Ve 40. minutě se nováček ujal vedení šťastnou střelou z trestného kopu. Po přestávce domácí nádhernou ránou zvýšili na 2:0 a kontrolovali vývoj utkání. My jsme již neměli síly na zvrat a o osudu zápasu bylo rozhodnuto." (dr, mk. hl)