VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtenářka: 'Každý potřebuje lásku, vlídné slovo'

Východní Čechy - Každý pátek zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Máte-li chuť, napište nám svoje zážitky.

23.1.2012
SDÍLEJ:

DALŠÍ "VEŘEJNÁ" ZAKÁZKA. Příliš mnoho tendrů má příliš mnoho doplňujících podmínek. Zakázka na web pražského magistrátu z řady vybočuje jen cenou./Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh zveřejníme.

Příběhy Řádků důvěry

Moc ráda bych pomohla známé

Vaše řádky důvěry se mi velmi líbí, a proto jsem se rozhodla vám též napsat.

Ráda bych pomohla své známé pětatřicetileté ženě, která svého desetiletého mrňouse vychovává od narození sama. V životě to neměla lehké, ale je velice šikovná, se srdcem na pravém místě. Její problém spočívá hlavně v tom, že miluje život na vesnici, kde žije uprostřed lesů a luk. Chová hospodářská zvířata, na poli leccos vypěstuje a na bio mléko z vlastní stáje nedá dopustit. Ráda uvaří i upeče a pro rodinu by se rozdala.

Pro svůj budoucí život hledá muže podobného ražení jako ona, který by se nezalekl jakékoli práce, měl rád zvířata, měl odvahu mít třeba ještě děti a hlavně bydlet na vesnici, a měl kladný vztah k půdě. Možná by byl nejlepší muž pocházející ze zemědělství či rolník. Samota je zlá a každý potřebuje lásku, vlídné slovo.

Takže pokud toto chybí i někomu z vás a měl byste dojem, že můžete mít takovou ženu rád, budu ráda, když se ozvete. Odpovědět může případně i kdokoliv jiný, kdo by o takovém muži věděl.

Čtenářka z Rychnovska

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Příběh tak trochu detektivní

Vážená redakce, čtu vaše noviny se zpožděním, ale čtu hlavně Řádky důvěry. Jsem toho času ve výkonu trestu. Noviny čtu díky kamarádovi, který mi je po přečtení přenechává. To víte, práci tady nemám, jen sto korun sociálky měsíčně, tak ani moc nezbývá, když koupím nějakou hygienu a kafe. Nemohu si moc vyskakovat, ale nějak to musím vydržet. Můj příběh, se kterým bych se chtěl svěřit, je asi ojedinělý.

Dostal jsem se do tohoto zařízení, které není jen pro lumpy recidivisty, ale i pro lidi, kteří v životě udělali jakékoliv provinění proti zákonu, i když někdy se nad těmi zákony zastavuje zdravý rozum a člověk za banálnost putuje do vězení.

Já měl před dvěma roky takový nevšední poměr s dívkou, které tehdy chybělo do 15 let několik měsíců. Jenže já ji šíleně miloval a ona mě. Byla to neobvyklá láska, ale když jsem viděl, jak je šťastná a spokojená, úplně jsem zapomněl na zákony a ona taky.

Abych to upřesnil, ona moje dívka, byla vlastně sestra mé ženy, takže dcera mé tchýně a tedy i moje švagrová. Byl jsem v rozvodovém řízení, žena již měla ostatně také přítele a soud nás rozvedl bez problémů.

Se svou bývalou ženou máme dvě děti ve věku 12 a 4 let. Své děti miluji a vím, že ony mě mají také rády. Se svou švagrovou jsme byli v pohodě, já jezdil za ní i se svými dětmi na víkendy a pokud jsem nemohl, přijela ona za mnou. Z našeho vztahu, respektive z našeho milování, jsme si pořídili pár fotek na památku. To všechno samozřejmě včetně těch fotek mělo být naším tajemstvím. Bývalá žena žila s přítelem, kam jsem si jezdil pro děti, a vše bylo v pořádku. Za půl roku si švagrová našla jiného muže, opět o dost staršího než ona, a mně to vysvětlila slovy, že jí se mnou bylo dobře, ale že si chce žít svůj život. Bral jsem to, protože byla mladá, vzpamatovával jsem se z toho však dlouho, neboť mi v srdci udělala díru. Jsme ale stále kamarády.

Jednou moje bývalá žena se svým přítelem cosi oslavovali v místní hospůdce. Někdy po půlnoci kdosi bouchal na dveře v mém nouzovém bydlení z buněk, kde jsem s dětmi spal. Vstal jsem, a on to byl přítel mé bývalé ženy. Chytil jsem ho a vyhodil ven, a on mi tehdy pohrozil, že se sejdeme u soudu. Nevěnoval jsem tomu pozornost, uběhly dva roky, kdy jsem si po celou dobu jezdil pro děti každý víkend. Děti totiž tíhly více ke mně než k mámě, neboť tam s ní žil byl pro ně cizí chlap. Mým koníčkem je navíc vaření a pečení, a tak děti měly vždy vše, na co měly chuť. I v manželství tomu tak bylo, žena si toho ale příliš nevážila.

Protože jsem přes zimu neměl práci na stavbě, vypomáhal jsem v obchodě s potravinami, kde jsem bydlel v takovém malém kumbále. Vlastně jsem krom tohoto vypomáhal na celém sídlišti. Zkrátka, kdo co potřeboval, pomohl jsem mu.

V březnu kolem půlnoci si pro mě přijela policie s tím, že mají na mě zatykač. Odvezli mě na kriminálku do Pelhřimova, kde jsem se dozvěděl proč a za co. Po dvou letech si někdo vzpomněl, že mi ublíží, zbaví se mě a tím i pomstí. Nevěděl jsem přesně, kdo to byl, ale v obvinění znělo, že jsem měl poměr s nezletilou dívkou.

Přestože ona vypovídala v můj prospěch, nic mi to nebylo platné. Vyslechli celou mou rodinu, ta však o ničem nevěděla. Důkazem byly jen ty fotky, které mi, nevím jak a kdy, bývalá žena ukradla z telefonu. V té době jsem byl na svobodě, ovšem jen do chvíle, kdy mi došel dopis, že se vrací usvědčující a důkazný materiál svědkovi a udavači v jedné osobě – příteli mé bývalé ženy. Nemeškal jsem a hned jsem mu poslal mailem zprávu, že si jedu pro děti a že mu vymlátím ten jeho blbý mozek z hlavy. Samozřejmě bych to nikdy neudělal, chtěl jsem ho jen postrašit. Opět mě povolali na kriminálku, kde mě dali do vazby za nebezpečné vyhrožování svědkovi. Nikdy by mě nenapadlo, že toto je až tak moc trestné. Soud, který se konal v Pelhřimově, mě odsoudil na 2 roky a 6 měsíců podmínečně s odkladem na 5 let. To by bylo dobrý., ale státní zástupce se odvolal a vyšší soud mě odsoudil nepodmíněně ke třem letům a s ostrahou.

Tak takový je můj životní příběh, který měl být tajemstvím. Já, ze msty, skončil ve vězení a nejvíce tím utrpěly mé děti. Moje švagrová mi do věznice píše a podává mi zprávy o mých dětech, mám ji pořád rád, ale už jen jako švagrovou. Mým uvězněním jsem nemohl platit úvěry a naše nouzové bydlení i pozemek se tak dostaly do exekuce a o vše jsme přišli. Soud ze mě udělal žebráka a bezdomovce.

Budu potřebovat pomocnou ruku, ale kdo mi ji podá? Chápaví, obětaví a charakterní lidé dnes již nejsou.

Mám za sebou polovinu trestu a podávám si žádost o podmínečné propuštění, neboť jsem trestaný poprvé, ve svém trestním rejstříku mám zbytečný škraloup a to i přesto, že jsem jinak hodný, obětavý a charakterní muž, na kterého je vždy spolehnutí.

Doufám, že ten, kdo tento příběh bude číst, mě neodsoudí do pekla, ale čekám radu, pochopení, ale i nabídku, každopádně však přijmu i jakoukoliv kritiku.

Standa od Humpolce

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Jsem stále sama

Žiji v rodinném domku, který jsme s rodiči s velkými útrapami postavili ještě za socialismu, kdy se vše těžko shánělo. Rok po kolaudaci jsem se seznámila se svým mužem. Bohužel, jeho více zajímal dům než já. Ze začátku se přetvařoval, aby mě získal. Po svatbě jsem však zjistila, že je alkoholik a prospěchář. Máme spolu dceru ve věku 21 let, která se však již osamostatnila.

Hledám touto cestou inteligentního a šikovného muže, nekuřáka se smyslem pro humor ve věku 55 – 60 let. Sama mám ráda hudbu, tanec, jízdu na kole i autem a práci na zahradě.

Čtenářka z Pardubic

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Hledám vztah založený především na důvěře

Vážená redakce, chtěl bych touto cestou zkusit štěstí a najít „starší“ kamarádku či přítelkyni ve věku 40 let a více, neboť si myslím, že na věku vůbec nezáleží.

Je mi 35 let, jsem urostlé postavy s výškou 182 cm a mám tmavé vlnité vlasy. Rád vařím, pracuji na zahrádce a umím leccos opravit. Jsem abstinent a nekuřák, mírná kuřačka mi však nevadí.

Přál bych si vážný a trvalý vztah, založený na důvěře a věrnosti. Je totiž důležité být si jeden druhému oporou, umět si popovídat o svých starostech i radostech a podívat se občas za kulturou.

Budu rád, když mi napíše žena, která by chtěla změnit své samotářství.

Těším se na pěknou odpověď.

Daniel z Pardubic

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Najde se dívka pro život na vesnici?

Je mi sice teprve 30 let, ale zjišťuji, že je problém najít dívku či ženu, která by chtěla se mnou žít na vesnici. Jsem sice spíše domácí typ, ale mám samozřejmě spoustu zájmů, které k mému věku patří. Jsem nekuřák a abstinent. Rád se někam podívám, ale samotného mě to nebaví.

Nekoukám na krásu, ale na upřímné srdce a dobrou povahu. Mám rád děti, proto pro mě nejsou žádnou překážkou.

Říkám si, že letošní rok bude pro nás lepší a veselejší, a proto se budu těšit na případné odpovědi.

Čtenář z Hradecka

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Deník pomáhá

Potřebujete se „vypsat” z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.
Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se můžete podělit o své starosti, samotu, ale i o radost a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na adresu: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové nebo na e-mailovou adresu gabriela.capouskova@denik.cz.
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.

23.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 6 500 Kč Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Obsluha mycí linky. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6500 kč, mzda max. 8250 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt telefonicky Po-Pá od 7:00 do 14:00 nebo e-mailem personalni@icomtransport.cz., Požadujeme:, - řidičský průkaz skupiny B, řidičský průkaz skupiny T výhodou, - manuální zručnost, pracovitost, spolehlivost, příjemné vystupování, Náplň práce:, - zajištění obsluhy mycí techniky, - mytí nákladních vozidel a autobusů , - výlepy jízdních řádů, - pracovní doba: 16:30 - 20:30 hod., - mzda: 86,- Kč/hod. + 20% prémie , Nabízíme:, - zajímavou, různorodou a samostatnou práci ve stabilní, dynamicky se rozvíjející společnosti, - zaměstnanecké benefity - zvýhodněné cestování firemními autobusy pro Vás i Vaše rodinné příslušníky, stabilizační půjčka, spořící pojištění, výhodné mobilní tarify, sociální program.. Pracoviště: Čsad ústí nad orlicí, a.s., středisko, Ekologická, č.p. 348, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Petr Král, +420 606 773 222. Výroba - Výroba Montážní dělník 25 000 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení Servisní a montážní technik/čka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontakt telefonicky nebo e-mailem olga.kubeckova@portcz.com., - SOU, - svářečský průkaz, - řidičský průkaz sk. B, - Vyhláška č. 50/1978 § 6, - práce dle sjednaných zakázek po celé ČR, - PP na dobu určitou s možností prodloužení.. Pracoviště: Port cz s.r.o. - provozovna, 517 02 Kvasiny. Informace: Olga Kubečková, +420 776 070 924. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 130 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního automobilu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč, mzda max. 140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o zkrácený úvazek, tři dny v týdnu (po, st, pá), nakládka v 01.00h. Jedná se o rozvoz mléčných výrobků po regionu Hradce Králové., Požadujeme řidičský průkaz (profesní), dopravněpsychologické vyšetření.. Pracoviště: Martin transport s.r.o. - pracoviště bohemilk, a.s., opočno, Podzámčí, č.p. 385, 517 73 Opočno. Informace: Petr Bednář, +420 604 272 069. Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 25 000 Kč Strojírenští technici technologové, normovači Technolog/žka junior/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním životopisu na e-mail job@pewag.cz., Požadujeme:, - SŠ průmyslová, - AJ - aktivně (NJ výhodou), - znalost čtení technické dokumentace, - pokročilá znalost MS Office, CAD systémy, Rozsah práce:, - zpracování poptávek, - tvorba technologických a výrobních postupů (AS400), - tvorba požadavků na objednávky / Příjem materiálu (SAP), - tvorba technické dokumentace, - tvorba pracovních norem, Nabízíme:, - zajímavou práci a odpovídající ohodnocení, - zaškolení a trvalé vzdělávání, - 5 týdnů dovolené/3 dny sick days, - příspěvek penzijního připojištění, pojištění odpovědnosti, - stravenky, flexipassy, mzda od 25.000,- Kč dle praxe, - odměna 2.500, - Kč za 100% přítomnost na pracovišti po dobu 3 po sobě jdoucích měsíců.. Pracoviště: Pewag s.r.o., Smetanovo nábřeží, č.p. 934, 517 54 Vamberk. Informace: Eliška Nývltová, +420 494 549 132.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z broumovské minizoo si udělali krátký výlet dva klokani.
3

Šikovní klokani rozpletli pletivo a vyrazili na výlet

Ilustrační foto.

Týden je věnovaný pěstounské péči

Dělník už se naučil nadávat

Hradec Králové - Brazilec Wesley da Silva odehrál první zápas za fotbalový Hradec. Dal gól, v dalším měl prsty. Potlesk!

Provoz porodnice zůstane zachován. Našli lékařku

Rychnov nad Kněžnou - Problémy gynekologicko-porodnického oddělení v Rychnově nad Kněžnou jsou prozatím zažehnány. Jeho provoz bude i nadále pokračovat. Takový je výsledek pondělního jednání o další budoucnosti tohoto oddělení.

Tragická havárie: náraz do stromu se stal osudným

Bolehošť - U tragické dopravní nehody zasahovali v pondělí odpoledne profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. Osobní automobil jel na silničním úseku mezi Bolehoští a Přepychy, vyjel ze silnice a narazil do stromu.

Proč do Hradce? Je to láska

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - V minulé sezoně válel v play off jako nikdo jiný. Hokejista Radek Smoleňák je zpět v Mountfieldu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT