Pořádně zamotanou hlavu z odvolání Renaty Vesecké z pozice nejvyšší státní zástupkyně má nyní ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. A nejen on. Diskuse se rozpoutala i mezi čtenáři Deníku.

Přestože se většina z nich shoduje, že v Hradci, o kterém se spekulovalo jako o možném staronovém působišti Vesecké, mít dveře otevřené nebude, nezaváhali ani vyjádřit svůj názor na Miroslava Antla. Ten se o nejvyšší státní zástupkyni nevyjádřil zrovna lichotivě.

„Ona byla důvodem, proč jsem odešel z resortu státního zastupitelství, tvrdí senátor Antl. Zřejmě pozapomněl, že tomu tak nebylo. Před lety, po jedné autonehodě, které byl účastníkem, mu byl zjištěn v těle alkohol. Poněvadž při nástupu do funkce státního zastupitele prohlásil 'nemám rád gaunery'', zřejmě poté, co se sám provinil, si to uvědomil a sám odstoupil. Tenkrát se na tuto kauzu vyplýtvalo mnoho tiskařské černě, na kterou není zmizík. Jeho paměti však zmizík zřejmě nechybí, což potvrzuje i ta skutečnost, že se o svém pochybení nezmínil ve svém internetovém životopise. Ještě horší vlastnost ale je, když očerňuje svou kolegyni, zřejmě se mu ta tisková čerň líbí,“ píše v diskusi čtenář Vladimír Červenka.

Doposud nejvyšší státní zástupkyně odejde z funkce koncem prosince. Ministr Pospíšil se nedávno nechal v pořadu Českého rozhlasu slyšet, že Renata Vesecká by po svém odchodu spíše neměla zastávat jinou vedoucí funkci mezi žalobci. „Není pro veřejnost důvěryhodná a není ani konsensuální osobností, která by uklidnila situaci na státním zastupitelství,“ uvedl.

K dalšímu osudu Vesecké, která má právo zůstat v pozici žalobce, by měl říci své i nový nejvyšší státní zástupce, kterým bude od ledna Pavel Zeman. „Jen ať si slečnu Veseckou nechají v Praze. Tady o ni nikdo nestojí,“ píše jeden z čtenářů, kteří po návratu žalobkyně do Hradce netouží.

„I já o ní ledacos vím, ale bohužel chválit tak nadstandardně ctižádostivou ženu nemohu. Promiňte. Nevěřím pozdravení ani panu Antlovi! Jediný, komu věřím, a to každé slovo, je paní Marie Benešová. Ta jediná přečetla paní Veseckou od A do Z. Včetně neskutečného profesionálního grázla pana Němce. Ano, jejich kupčení, šmelení a mlžení pojmenovala výstižně – justiční mafie,“ rozhorlil se Josef Sýkora.

A co si o tom všem myslíte vy? Zapojte se do diskuze!