Přechod se světelnou signalizací v Solnici stále nezaručuje dětem bezpečné přecházení komunikace.

 

Například solnická škola sousedí se silnicí I. třídy a žáci jsou vystaveni velkému nebezpečí při přecházení komunikace. Riziko snižují semafory. „Z pohledu řidiče říkám, že škola je na nešťastném místě. Zažil jsem děcka, která nečekají na signál. Taky však přiznávám, že když jsem rozjetý, tak je problém zastavit. Někdy projíždím na oranžovou,“ popsal přechod Pavel Svoboda, řidič kamionu.

Třináctiletá školačka potvrdila, že někdy se neobtěžuje mačkat tlačítko a čekat na zelenou, ale když nic nejede, cestu přebíhá.

Včerejší policejní hlídka, která dohlížela na provoz, přiznala zmíněné potíže, proto dopravní policie častěji monitoruje zdejší úsek. Účinnějším „strašákem“ pro řidiče by byl kamerový systém, který by přesně monitoroval situaci na přechodu.

 

 

Co se do tištěného vydání nevešlo:

 

„Bydlíme blíže kJeštěticím, což je pro nás poměrně nešťastné, co se týká přecházení hlavní komunikace. Nejbližší přechod máme až u školy. Sdcerou Andrejkou, která nyní nastoupila do první třídy, budu do školy zatím chodit. Vnaší blízkosti neleze silnici první třídy nikde přejít, chybí přechod. Musíme tedy po naší straně, ale zadem, protože u silnice není chodník, dojít až kpřechodu u školy, kde jsou semafory,“ prozradila Táňa Kozlová, maminka čerstvého prvňáčka. Pokračovala, že provoz na silnici je opravdu rok od roku větší. Vzájmu bezpečí dětí tedy neriskuje a raději snimi ujde několik desítek metrů dál, aby vozovku všichni bezpečně přešli a děti tak získaly správné návyky. „Vysvětluji jim, že sice může svítit zelený panáček, ale přesto je dobré se rozhlédnout. Nikdy nesmějí riskovat svůj život,“ zdůraznila Kozlová.

Vpondělí prvňáčky doprovázeli na frekventovaných místech dopravní policisté. „Šlo o celostátní akci Zebra. Potřebujeme dětem, ale i dospělým vštěpit to, že na přechodě nemají absolutní přednost, jak se mnohdy mylně lidé domnívají,“ vysvětlila Vlasta Lepková, tisková mluvčí Okresního ředitelství Policie ČR Rychnov n. K.