Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OD SOUSEDŮ: Co psal Informační servis OF před dvaceti lety

Orlickoústecko - Informační servis OF Ústí nad Orlicí č. 8 (19. 12.).

19.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Setkání zástupců Občanských fór z měst a obcí okresu Ústí nad Orlicí svoláváme na 27. prosince na 16.00 hodin do modrého salónku Kulturního domu v Ústí nad Orlicí. Prosíme o maximálně tříčlenné delegace místních fór, jinak se nevejdeme. Projednáme společný postup a vzájemně se budeme informovat o dosavadní činnosti. Předejte zprávu dál!

Komise pro oslavy v Ústí nad Orlicí byla v pátek 15. 12. zrušena. Od této chvíle ta organizace, která bude mít zájem uspořádat oslavy svátků nebo výročí, se zařídí podle nového spolčovacího a shromažďovacího zákona. Tečka.

Ve čtvrtek 21. 12. se koná poslední letošní diskusní klub – již v 16.30 hod. v ústeckém divadle. Tentokrát o víře, křesťanství, o životě věřících v naší společnosti – prostě o otázkách, které zajímají více než třetinu naší společnosti a zbývající dvě by o nich měly vědět.

Podpisové akce za zvolení pana Václava Havla prezidentem republiky sílí i v našem městě. Do pondělí 18. 12. nám do IS OF přišlo 928 podpisů, které jsme předali OF v Praze. Stejně tak jsme písemně požádali poslance FS (pp. Andrše, Zelenku a Matějkovou), aby dali svůj hlas kandidátu OF Václavu Havlovi.

Dnes ráno (úterý) se rozjeli studenti a další občané našeho města s transparentem „Havel na hrad – to si přeje OF Ústí nad Orlicí“. Před budovou parlamentu snad naše výzva nezapadla mezi tisícovkami dalších.

V době, kdy vychází 8. číslo Inform. servisu OF, jsou zástupci MOF na společné schůzce městských OF v Hradci Králové v Palmové zahradě. Referovat budeme ve čtvrtek.

Od začátku roku chystá městské Občanské fórum v Ústí nad Orlicí svůj týdeník, zatím s názvem Úfórum, které bude přinášet aktuální informace ze života města. Vedle okresních novin, vycházejících v úterý, by každý pátek měli občané Ústí nad Orlicí své čtení na víkend, v němž by našli informace o událostech kulturních, společenských, politických, prostě o všem, čím město žije.

V neděli odpoledne se sešli občané Ústí nad Orlicí se svými poslanci všech zastupitelských sborů. Nepřišla mezi nás pouze poslankyně ONV Jana Čeřovská (?) a poslankyně ČNR Vlasta Matějková z Českých Heřmanic, která musela hlídat vnouče. Poslanec Jan Zelenka se omluvil dopisem který uveřejňujeme na jiném místě. Protože přišel až v pondělí, nemohli jsme ho přečíst na shromáždění.

Tříhodinová diskuse byla chvílemi velmi ostrá, neboť šlo o osobní postoje poslanců v uplynulé době a na to se odpovídá velmi, velmi těžko. Potěšitelné je, že si občané mohli na místě udělat svůj názor na poslance, i to, že někteří (především Sedláček, Klement, Stratílek, Andrš) svou poslaneckou úlohu před vzorkem svých voličů zvládli. Stanovisko k ostatním si voliči musí udělat sami…

19.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Budeme opět kroužkovat ve velkém?

Ilustrační foto

Týnišťské hráčky přivezly dvě výhry z palubovek soupeřek

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Dobruška ovládla i druhé derby s Krčínem, vítězný obrat přišel až po změně stran

Dobruška - Prvoligové národní házenkářky Dobrušky se již podruhé v podzimní části střetly se sousedním rivalem z Krčína a stejně jako v prvním duelu vyhrály, i když se hodně nadřely.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Královéhradecko, Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Chrudim dvakrát udeřila v oslabení

Východní Čechy - Krajská hokejová liga: Jičín je stále bez ztráty, na bydžovském ledě rozhodl zápas ve třetí třetině.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení