Školy na Rychnovsku policisté v pondělí informovali z preventivních důvodů. „V uplynulých dnech jsme na Rychnovsku přijali oznámení o snaze dospělé osoby navázat kontakt s nezletilou, nicméně doposud se tyto informace nepotvrdily. Policisté se podobným oznámením velice intenzivně věnují,“ sdělila k případu policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

V případě, že by rodiče takové informace od svých dětí získali, nebo je od žáků zaznamenali pedagogové ve školách, mají je oznámit policistům a konzultovat s nimi další postup.

Děti ze základní školy ve Slatině nad Zdobnicí jsou dlouhodobě nejúspěšnější u přijímacích zkoušek na střední školy v matematice a mezi nejlepší v rychnovském okrese patří i v českém jazyce.
Proč se u přijímaček z matematiky daří na Rychnovsku nejlépe žákům ze Slatiny?

Magdaléna Vlčková uvedla, že je v souvislosti s tímto upozorněním zmiňován případ, ke kterému došlo loni na podzim v Hradci Králové. „Tento případ je již ukončen a muž je stíhán vazebně,“ uklidňuje veřejnost policejní mluvčí.

Policisté dětem připomínají, aby se s cizími lidmi nebavily a určitě k nim nemají nastupovat do vozu, nebo se k nim vůbec přibližovat.

Nepřehlédněte: Na rychnovské silnici smrti přibyly dva pomníčky. Proč je čtrnáctka nebezpečná?

Zdroj: Deník/Stanislav Ďoubal