Hygienici aktuálně evidují v Královéhradeckém kraji celkem 1 189 nemocných akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 000 obyvatel. Nejvíce nemocných je stále mezi malými dětmi. „Nejvyšší nemocnost evidujeme i nadále ve věkové skupině 0-5 let (3 666/100 000), nejnižší nemocnost je ve věkové skupině 65+ (452/100 000),“ sdělila v pátek Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje (KHS KHK).

Co se týká nemocnosti v jednotlivých okresech, v tomto týdnu mají hygienici hlášeno nejvíce případů na Hradecku - 1 579 případů na 100 000 obyvatel, nejméně na Trutnovsku - 870 případů na 100 000 obyvatel.

Nový lyžařský areál v Orlickém Záhoří - části Jadrná se poprvé otevřel v sobotu 10. února 2024.
V Orlických horách si ještě zalyžujete. U Jurášky se rozloučí se zimou Rampušák

Epidemie podle hygieniků ustupuje. „Epidemiologická situace týkající se výskytu respiračních onemocnění smíšeného nechřipkového a chřipkového charakteru odpovídá sestupné fázi chřipkové epidemie. Významný pokles nemocnosti je evidován ve všech sledovaných věkových skupinách a ve všech okresech. Tento týden však zcela objektivně situaci vyhodnotit nelze, protože na Jičínsku a Rychnovsku právě nyní probíhají jarní prázdniny školáků,“ podotýkají hygienici.

V aktuální sezóně KHS KHK vykazuje celkem 21 případů klinicky závažného onemocnění chřipkou, z toho ve třech případech došlo k úmrtí.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Vojta a jeho boj s Downovým syndromem. Chlapci pomáhá i benefiční prodej

Zdroj: Irena Voříšková