Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodníky zdobí mozaiky, na jaře přibude zeleň i lavičky

Opočno - Po mnoha neúspěších v minulých letech se v Opočně rozjíždějí projekty, které mají zvýšit spokojenost občanů a jejich bezpečnost. Město na ně vloni získalo dotace.

14.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Pro projekt Obnova zeleně a rozšíření parkovacích ploch na Kupkově náměstí, jehož první část skončila v listopadu, město získalo dotaci ve výši necelých 3,9 milionu korun. V rámci projektu spolufinancovaného z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod pokryly chodníky na severní straně náměstí mozaikové vzory žulové dlažby inspirované motivy z obrazů opočenského rodáka, malíře Františka Kupky.

Osobní motorová vozidla mohou parkovat na nových parkovacích plochách, z nichž je bezpečný a pohodlný přístup k provozovnám obchodní sítě. Nově jsou zřízena i tři parkovací místa pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Na jaře se vysadí 32 stromů a souvislý pás živého plotu, umístí se odpadní koše a lavičky. „Tato dotace je pro naše město velikým úspěchem, neboť se o sehnání finančních prostředků na realizaci této akce žádalo bezmála již deset let,“ uvedl starosta města Štěpán Jelínek. Celková výše nákladů rekonstrukce severní části Kupkova náměstí dosahuje bezmála 6 milionů korun.

Opočno dále získalo peníze na projektovou dokumentaci na úpravu přechodů pro chodce. Tu přiznal městu Státní fond dopravní infrastruktury. Celkové náklady na projektovou dokumentaci budou činit 152 tisíc korun, z toho bude státním fondem uhrazeno 112 tisíc z programu zaměřeného na zvýšení bezpečnosti dopravy a jejího zpřístupnění osobám s omezenou schopností pohybu a orientace. „S realizací úprav přechodů pro chodce počítáme v následujících letech,“ uvedl Štěpán Jelínek.

Dále se na území města podařilo zřídit čtyři úsekové měřiče rychlosti včetně kamer. Celkové náklady na jejich pořízení činí tři sta pět tisíc. Státní fond dopravní infrastruktury přispěl 219 tisíci korunami. „Úsekové měřiče rychlosti se osvědčily i v jiných městech jako světelné tabule, upozorňující řidiče na rychlost, kterou projíždějí přes naše město. Jedná se tedy o čistě preventivní opatření, nikoliv o represi. Věříme, že se nám podaří těmito kroky zvýšit bezpečnost ve městě,“ míní Štěpán Jelínek.

Letos začne Opočno s rozsáhlou rekonstrukcí čistírny odpadních vod, na kterou má z fondů Evropské unie padesát milionů.

(bed)

14.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Ilustrační fotografie.

Křovičtí hasiči zvou na zabíjačkové pochoutky

Opočno vzdorovalo Náchodu polovinu utkání

Opočno - Páté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo souboj týmů ze suterénu tabulky, ve kterém poslední Opočno hostilo předposlední Náchod. Z výhry se radovali hosté, domácí Baroni stále čekají na první bodový zisk.

V obci Přepychy přivítajío víkendu nové občánky

Přepychy - V Přepychách přivítají do života další čtyři nové občánky. Stane se tak v sobotu 21. října v kapli Panny Marie v údolí Dřízna.

Lukavice hostí lídra z Javornice

Rychnovsko - Krajská I. B třída nabídne o víkendu hned tři okresní derby.

Kraj chce slučovat střední školy

Královéhradecko - Kapacity středních škol dvakrát převyšují počet žáků devátých tříd.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení