Vedení rychnovské nemocnice se v pátek setkalo s primáři jednotlivých oddělení. Tématem bylo zhodnocení bezpečnostních opatření a řešení strategie pro příští dny. Cílem je ochránit pacienty i personál. "Situace je pro všechny náročná," připustil ředitel nemocnice Luboš Mottl.

"Jsem rád, že se všemi zdravotníky v naší nemocnici máme stejný cíl. Chceme situaci zvládnout a táhneme za jeden provaz," dodal. 

O nemocné s Covid-19 se stále v rámci kraje stará výhradně Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

"Krajské nemocnice vyčleňují lůžka pro případ, že by kapacity fakultní nemocnice nestačily a od tohoto týdne se starají také o pacienty s podezřením na toto onemocnění, kteří mají zdravotní komplikace. Po provedení testu pacienta přijmou, pokud je test negativní, pečují o něj a test opakují. Jsou to improvizovaná infekční oddělení. V Náchodě vzniklo 15 těchto lůžek plus je k dispozici několik ventilovaných," sdělila mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová. 

Rychnovská nemocnice je prý v případě potřeby také připravena lůžka nabídnout. "Ale zatím ale taková situace není v dohledu," doplnila.

Nemocnice připravila jedno lůžkové oddělení jako zálohu v případě, že by se starala o větší počet pacientů s podezřením na nákazu novým typem koronaviru COVID - 19. Kromě zdravotnického zařízení ho bylo třeba vybavit i spotřební technikou. Jak uvádí facebook Žijeme Rychnovem, s jejím pořízením pomohli kostelečtí hokejisté díky výtěžku z dražby hokejového dresu Jiřího Říhy na lednovém Galaplesem. A tak oddělení získalo ledničku, mikrovlnou troubu, sušičku prádla a kvalitní žehličku na sterilizaci látkových roušek od všech dárců, což umožní jejich opakované použití.