Alena Kacálková–Chvojková bude přinášet zpravodajství z regionu.

 

„Vůči Rychnovsku jsem cítil určitý dluh, protože máme zavedenou redakci ve Vrchlabí, která pokrývá celou oblast Krkonoš, Trutnovsko, máme také redakci v Jičíně. Na to, jak je tento region atraktivní, jsme ho doposud pokrývali pouze redaktory z Hradce Králové, což bylo málo,“ komentoval ředitel Českého rozhlasu Hradec Králové Jiří Kánský včerejší otevření redakce a zároveň připustil, že jedním z důvodů investice je i celorepublikový trend, a to dostat se do regionů.

„Posluchači se tak mohou těšit denně na minimálně dvě zprávy do zpravodajství a kratičkou reportáž. Chceme odtud zavést i klubové vysílání. K tomu se mi zdá velmi vhodná zdejší kavárna Láry Fáry,“ prozradil ředitel, který chce posílit i zimní zpravodajství z Orlických hor. „Velmi zajímavé z pohledu novinářského je Rychnovsko například i díky kvasinské automobilce, kam jdou ohromné investice,“ dodal Jiří Kánský a naladil si v redakci rádio, aby mohl poslouchat čtyřicetiminutový přímý vstup, který byl dopoledne vysílán právě při příležitosti otevření kanceláře.

Rychnovská redaktorka Alena Kacálková – Chvojková slibuje posluchačům aktuální zpravodajství. „Přála bych si, aby bylo co nejvíce pozitivních zpráv. Abychom pokryli skutečně to nejdůležitější, co se v bývalém okrese děje, chystám se spolupracovat s Deníkem,“ míní nová redaktorka.

To potvrdila i šéfredaktorka Českého rozhlasu Lada Klokočníková a za příklad uvedla výjezdy po zajímavých místech s novinovou přílohou v Rychnovském deníku.