„Na rekonstrukce mostů ve svém vlastnictví nyní kraj vynakládá 64 milionů korun ročně. Vzhledem k aktuálnímu stavu některých z nich a dlouhodobé prognóze jsou ale i tyto prostředky do budoucna nedostatečné a bude potřeba je dále navyšovat,“ řekl náměstek hejtmana Martin Červíček.

V roce 2019 Královéhradecký kraj za téměř 40 milionů korun opravil mosty v Myštěvsi, Smiřicích, Jetřichově, Jičíněvsi, Říčkách v Orlických horách, Novém Městě nad Metují a na Černé Skále. Z roku 2018 do loňska přecházela trojice mostů, jejichž stavby vyšly celkem na 90 milionů korun. Jednalo o svinarský most v Hradci Králové a dva mosty v Pamětníku. Do letoška přechází rekonstrukce mostu v Říčkách a letos začíná dalších pět staveb v hodnotě téměř 80 milionů korun.
Královéhradecký kraj v minulém roce provedl téměř 200 mostních prohlídek, mimo jiné v Lázních Bělohradě, Miletíně, Velké Úpě, Peci pod Sněžkou, Třebechovicích pod Orebem, Havlovicích, Libňatově, Jedlové, Nechanicích, Metličanech, Smidarech, Lhotě, Adršpachu, Ratibořicích, Rybné nad Zdobnicí a Hlušicích. Na mosty v Kounově a Albrechticích se vedle diagnostiky dělal i statický výpočet zatížitelnosti. Výsledky kontrol se staly základem pro letošní investiční akce.

Lyžování v Deštném v Orlických horách.
Zima v Orlických horách? Jak na houpačce