Na Základní škole Masarykova v Rychnově nad Kněžnou probíhalo od půl osmé ráno slavnostní přivítání prvňáčků. Do třech tříd tu nastupuje celkem šedesát sedm nových žáků. Po rozloučení s rodiči před budovou školy se děti poprvé odebraly do lavic svých tříd. Tam se krátce seznámily se svými třídními učitelkami.

Většina dětí se podle svých slov do školy moc těšila, nejvíce je lákají hodiny tělesné výchovy. Redaktory Deníku oslnila perfektní znalost abecedy a celková ukázněnost malých žáčků. „Letos jsou prvňáčci opravdu klidní a dobře spolupracují. S těmi loňskými jsme měli od začátku o něco víc práce," sdělila Deníku třídní učitelka Marcela Ježková.

V poklidu a velice organizovaně se všechny třídy postupně přesunuly k oficiálnímu slavnostnímu uvedení do školy. Ruku v ruce s velkými deváťáky předstupovali prvňáci před shromážděné rodiče a ředitelka školy Radka Polívková jim navlékala šerpu.

V příjemné a uvolněné atmosféře zazněl sem tam i nějaký nevinný vtípek. Ředitelce například v množství nastupujících Mikulášů chyběl nějaký ten čert. Rodiče dojal proslov učitelky Ježkové, který zakončila citátem: „Ten nejvzácnější šperk kolem vašeho krku jsou ruce vašich dětí."

Všichni přítomní pedagogové rodičům zdůraznili nejen důležitost vzdělání, ale hlavně i mezilidské vztahy. Nezbývá než popřát čerstvým školákům i jejich učitelům příjemně strávené společné chvíle.

(jan)