Již sedm let úzce spolupracuje v rámci partnerství také s firmou ASSA ABLOY v Rychnově, a to hlavně v rámci již tradičních předvánočních akcí „Pečení pro Orion“, jejichž výtěžek jde na aktivity organizace - a ten poslední, který proběhl v prosinci minulého roku, byl celý využit na kompletní rekonstrukci zahrady před Centrem Orion.

Duben byl pro Centrum Orion výjimečným měsícem - poprvé proběhly hned dva dobrovolnické dny se zaměstnanci této strojírenské firmy, kteří se rozhodli nezištně pomoci s obnovou zahrady. Celá tato akce byla velmi náročná jak po organizační stránce, tak hlavně množstvím práce. Sami s klienty bychom tak náročnou realizaci vůbec nezvládli. Kompletně byly rozebrány stávající vyvýšené záhony a celý prostor uklizen a připraven pro instalaci nových záhonů. Ty namontovala odborná firma - jsou z recyklovaného plastu a zároveň jsou opět vyvýšené, takže na nich mohou i pracovat klienti na vozících.

Kromě dalších prací došlo u centra i k zasazení „stromku“ předsedou ZO OS KOVO při FAB Rudolfem Procházkou a ředitelkou Centra Orion Miroslavou Červinkovou. Nechyběla ani exkurze po zařízení, kdy zaměstnance provázeli sami klienti - měli tak příležitost ukázat, jak žijí osoby s handicapem, čím se zabývají, jaké prostředí potřebují pro svůj život. Centrum Orion si této pomoci nesmírně váží.

Ilustrační foto.
Rychnov bude prodávat nové parcely pro stavbu domů