Bylo to i tématem druhého jednání Rodičovské rady a zástupců Královéhradeckého kraje, měst Rychnov nad Kněžnou, Kostelce nad Orlicí a Vamberka 23. ledna.

„Pokračovali jsme v jednáních o záměru naší organizace - vybudovat a provozovat domov pro 12 osob s postižením na Rychnovsku. Podpořit nás přišli také zástupci spřátelených organizací - Pferda z Rychnova nad Kněžnou a Rodinného integračního centra z Pardubic,“ uvedla v posledních aktualitách z Centra Orion jeho ředitelka Miroslava Červinková.

Ilustrační foto.
Co je Homesharing? Pomáhejme tam, kde to dává skutečný smysl

„Nyní stojíme před možná nejdůležitější fází - tím je hledání "ideálního" pozemku. A jaký by měl být? Co nejblíže Centru Orion v Dlouhé Vsi - aby osoby v něm "jen" bydlely a přes den docházely právě např. do Centra Orion. Nejméně o rozloze 3.000 m2, protože domov bude muset být kompletně bezbariérový. A za velmi důležité považujeme také dobré vztahy se sousedy. Víte o takovém pozemku či nemovitosti? Ozvěte se nám,“ vyzývá.

Centrum Orion: Více než 25 let pomáháme lidem s handicapem vést co možná nejvíce samostatný, aktivní a plnohodnotný život. Pro jejich rodiny jsme často jediným majákem naděje.

Mohlo by vás také zajímat: čas běží a nikdy nedokončený dům služeb v Bartošovicích chátrá a zarůstá nálety. Je jednou z ostud Rychnovska

Zdroj: Deník/Jana Kotalová