Plánované uzavírkyOd úterý do půlnoci v pondělí 26. května – část Solnické ulice po křižovatku u radnice, parkoviště na náměstí F. L. Věka a část náměstí před lékárnou

Od středy do půlnoci v neděli 25. května – část Opočenské ulice od křižovatky s ulicí Komenského po náměstí F. L. Věka a část Kostelní ulice

Od 12. hodiny v pátek do půlnoci v neděle 25. května – Opočenská ulice od křižovatky s ulicí Čsl. armády po náměstí F. L. Věka, ulice Komenského od křižovatky s Opočenskou ulicí po křižovatku s ulicí Na Budíně, část Pulické ulice od křižovatky s ulicí Opočenskou po starou polikliniku, parkoviště u nové polikliniky a část Solnické ulice

Novodobá historie Dobrušské pouti napíše letos už sedmý díl a ani tentokrát nebudou chybět adrenalinové atrakce určené mládeži a dospělým, ale i obyčejné houpačky pro nejmenší děti či staročeská střelnice.

První pouťový den navíc okoření kulturní program připravený majiteli atrakcí ve spolupráci městem Dobruška, který upřesnila organizátorka akce Monika Růžičková: „V 16 hodin začíná pořad z písniček, tanců a soutěží pro děti Vosa jede, zvláště Dobrušťáci jistě uvítají i domácí mažoretky.

V 19 hodin vystoupí zpěvák Kamil Emanuel Gott a každému je asi jasné, jaké písničky má ve svém repertoáru. Závěr hudebního programu obstará od 21 hodin skupina Verona.“

A na jaké novinky se mohou návštěvníci Dobrušské pouti těšit? „Velkým tahákem by měl být vodní autodrom a jízda strašidelným zámkem. Vedle toho opět nabízíme 32 m vysoký řetízák, chybět nebude ani už tradiční Booster. Zkrátka věříme, že si každý vybere,“ řekla Monika Růžičková a na závěr přidala skoro nejdůležitější informaci:

„Majitelé atrakcí objednali téměř letní počasí a šťastná sedmička charakterizující letošní Dobruškou poutˇ je opravdovou zárukou slunce a modré oblohy.“

Vzhledem k tomu, že se pouť koná v centru města, je pochopitelné, že s ní zákonitě souvisí i dopravní omezení.

První začalo platit již v úterý a postupně přibývají další, z nichž ta nejzásadnější od zítřejšího pravého poledne. Všechna trvají do půlnoci v neděli 25. května, omezený provoz na Náměstí F. L. Věka bude ještě v pondělí 26. května.

„Od úterní 18. hodiny až do následujícího pondělí bude uzavřena část Solnické ulice od čp. 34 po křižovatku u radnice, parkoviště na náměstí F. L. Věka a část náměstí před lékárnou U Zlatého lva,“ popsala první uzavírky Zdeňka Hanousková z městského úřadu.

Od včerejška je uzavřen průjezd náměstím, a to od křižovatky ulice Opočenské s ulicí Komenského (budova České pošty) a od odbočky z ulice Kostelní na Šubertovo náměstí. Řidiči musí navíc počítat s neprůjezdností Poddomí a začátku Novoměstské ulice z důvodu rekonstrukce v této lokalitě.

Nejrozsáhlejší dopravní omezení vstoupí v platnost zítra v poledne a potrvají do nedělní půlnoci, kdy bude náměstí plné atrakcí a přilehlé ulice obsadí stánkaři.

Zcela neprůjezdnými se stanou Opočenská ulice od křižovatky s ulicí Čsl. armády po Náměstí F. L. Věka, ulice Komenského od křižovatky s Opočenskou ulicí po křižovatku s ulicí Na Budíně, část Pulické ulice od křižovatky s ulicí Opočenskou po starou polikliniku a uzavřeno bude i parkoviště u nové polikliniky a část Solnické ulice k náměstí.

Dana Ehlová