Právě v Polsku si mohli studenti školy vyzkoušet jízdu na veslařském trenažéru. Po zkušenostech, které zde získali, využili v loňském roce možnost soutěžit ve slovenské Školské lize středních škol,  ve dvou kategoriích – mladších a starších chlapců.

Tým tvoří  čtyři závodníci. Jezdí se štafetovým způsobem od října do dubna, každý měsíc jeden závod na dálku. Studenti musí svůj výkon zaznamenat na video a umístit na webových stránkách Školské ligy v ergo. Uplatní tak svoje znalosti získané při studiu informační technologie na škole. Hned v loňském roce si tým pod názvem Ergoelit34 vybojoval v silné konkurenci  třetí místo.

V letošním roce se oba školní týmy zároveň účastnily  další mezinárodní soutěže pod názvem "Veslujeme s Vyšehradským fondem". Za účasti dalších týmů ze Slovenska, Maďarska a Polska se poslední závod konal na Slovensku –  v Banské Bystrici. Pořadatelem byla Slovenská  asociace halového veslování.
Po šesti odjetých kolech měli studenti SPŠel.it Dobruška velmi nadějnou pozici na celkové vítězství.

To se také nakonec potvrdilo. Školní týmy Ergoelit12 a Ergoelit34 zvítězily ve svých kategoriích  a odvezly si domů krásný pohár. V doprovodném programu se účastníci seznámili se zajímavostmi města Banská Bystrice a jejího okolí.
Poděkování patří hlavnímu pořadateli panu Mgr. Pavolu Valentovi, prezidentovi Slovenské asociace halového veslování, a Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje za podporu účasti školy na mezinárodní akci.