„Při údržbě zařízení na CO2 došlo k výbuchu potrubí a zranění jedné osoby. Ta skončilo v péči přivolaných zdravotníků. Podnikoví hasiči Škoda Kvasiny následně kontrolovaně vypustili zbytek CO2 z nádrže do ovzduší. Na místě nedošlo ke vzniku požáru," prozradil Ondřej Sezima z hasičského záchranného sboru.

Pro zraněného přiletěl vrtulník záchranné služby. V závodu mělo dojít k výbuchu potrubí při údržbě zařízení.Událost šetří policie, ta by měla bližší informace sdělit v příštích dnech.

Věnují se údržbě

Automobilka chce celozávodní dovolenou jako každoročně využít k provedení nejrůznějších změn a údržby. „Během dvou až třítýdenní celozávodní dovolené se bude ve třech výrobních závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí intenzivně pracovat. Škoda Auto využije přestávku pro optimalizaci výroby. Zvláštní důraz přitom bude kladen na rozšíření výroby v závodu v Kvasinách. Tam celozávodní dovolená začala v pondělí a potrvá až do 14. srpna," stálo v tiskovém prohlášení společnosti.

„Dobu, kdy bude zastavena výroba, efektivně využijeme k cílené optimalizaci a úpravě našich výrobních zařízení. V příštích týdnech, tedy i po celozávodní dovolené, se soustředíme především na plánované rozšíření výroby v závodě Kvasiny," řekl Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto odpovědný za výrobu a logistiku.

Během letošní třítýdenní odstávky výroby se bude v Kvasinách intenzivně pracovat na řadě projektů. Mimo jiné budou instalována nová zařízení v lakovně a přebudovány a rozšířeny výrobní linky ve svařovně. Optimalizována a rozšířena bude i montáž. Současně budou intenzivně pokračovat práce na stavbě nové logistické haly. Ve výrobním závodě v Kvasinách sjíždí od letošního roku z linek nová generace modelu Škoda Superb a Superb Combi, kromě toho se zde vyrábí i kompaktní SUV Škoda Yeti. V příštích letech vzroste výrobní kapacita tohoto závodu až na 280 tisíc vozů ročně.