Stalo se tak v úterý 17. ledna, kdy se škola proměnila v říši pohádek. Protože do pohádek patří kouzla, tak i z některých jejích žáků se mávnutím kouzelného proutku staly pohádkové bytosti, které pomáhaly budoucím prvňáčkům při putování z pohádky do pohádky.

Hned u vchodu na ně čekala Sněhurka s jedním ze svých trpaslíků a usměvavý Kašpárek. Každé zastavení v pohádce bylo spojeno se zajímavým úkolem či dovedností. Počítání a tahání řepy u dědečka a babičky už bylo s pomocí techniky, žádná ruční práce. Sklízelo se na interaktivní tabuli.

Šikovné ručičky pak musely děti předvést u Pata a Mata, kde ukázaly, že umí vystřihovat, zavazovat tkaničku nebo zapnout zip. Rákosníček, skřítek neposeda, zkoušel děti z geometrických tvarů a barviček. Protože je to velký zvědavec, chtěl od dětí vědět, kde je nahoře, dole, vpravo, vlevo. To vše probíhalo už na druhé interaktivní tabuli, kterou si tak předškoláci mohli za pomoci hvězdy Večernice oťuknout.

Vodník pak dohlížel na řazení hvězdiček od nejmenší po největší. Ani v perníkové chaloupce to nebylo jen tak. Mařenka a Jeníček chtěli slyšet básničku, poznat první hlásku ve slově nebo vytleskat slabiky. Poslední zastavení bylo u Třech prasátek, kde se opět předvedly šikovné ruce. Prasátka chtěla namalovat lidského kamaráda. Potom už následovaly kroky do ředitelny, kde budoucí prvňáčci od pana ředitele obdrželi rozhodnutí o přijetí a z rukou paní zástupkyně pamětní list.

Celé pohádkové putování bylo zpříjemněno občerstvením a hernami, kde si děti mohly hrát společně s pohádkovými postavičkami. Děti si také odnesly drobné dárky, které pro ně připravili žáci zdejší školy.

Všech 28 předškoláků zvládlo zadané úkoly, někteří s přehledem, jiní s menší dopomocí. Těšíme se na vás a přejeme hodně úspěchů v první třídě.

ZŠ Častolovice