Silnice I. třídy v Borohrádku se opraví ve dvou etapách. První etapa zahrnuje úsek od křižovatky u mostu přes Tichou Orlici, včetně odbočky na Šachov, po nádrž na náhonu u malé vodní elektrárny. Informovalo o tom město Borohrádek na svém webu.

Zahájení prací plánuje zhotovitel, firma Swietelsky stavební na pondělí 17. dubna, nejpozději se práce rozběhnou do 24. dubna. První fáze oprav bude trvat do neděle 21. května.

Železniční nadjezd v Borohrádku projde drobnou opravou. V budoucnu by ho měl nahradit viadukt vyšší.
Kvůli opravě železničního nadjezdu v Borohrádku pojedou řidiči objízdnou trasou

Úsek bude uzavřen pro veškerou dopravu, a to včetně silnice II/317 na Šachov. "Po dobu první etapy bude umožněn provoz veškeré dopravy pouze ze Zámlýní směrem na Čestice. Směrem do města se dostanou pouze pěší a cyklisté, pro které bude vytvořen koridor. Pro parkování osobních automobilů rezidentů bydlících na Zámlýní, bude po dobu stavby za mostem vyznačeno místo umožňující jejich odstavení," uvedlo město.

Druhá etapa zahrnuje úsek od konce nádrže u malé vodní elektrárny na Zámlýní nad značku konec obce. Práce se zahájí pravděpodobně v neděli 21. května a budou trvat do neděle 9. července.

"Při druhé etapě bude pro veškerou dopravu průjezdný pouze úsek ze Zámlýní směrem do města, silnice I/36 směrem na Čestice bude uzavřena. Otevřena naopak již bude silnice II/317 od mostu přes Tichou Orlici směrem na Šachov," sdělilo město Borohrádek, kudy řidiči projedou v druhé fázi oprav.

Ilustrační foto.
Na Městském úřadě v Borohrádku vypukl požár. Z budovy bylo evakuováno sedm lidí

V čem přesně budou práce spočívat? "Stávající povrch silnice I/36 bude v opravovaných úsecích v tloušťce 170 milimetrů odfrézován a podkladní vrstva bude recyklována za studena. Oprava je navržena v souladu s diagnostickým průzkumem vozovky," informovalo město.

Vymění se i silniční obruby a částečně se předláždí přilehlý chodník. "Mapu objízdných tras zveřejníme bezprostředně po jejich schválení příslušnými správními orgány," dodalo město Borohrádek.