Prezident
na Kostelecku
13:15 příjezd na Městský úřad v Kostelci nad Orlicí
13:20 setkání s představiteli města Kostelec v obřadní síni
13:50 setkání s občany na náměstí
14:25 podpis prezidenta republiky do pamětní knihy města,
dekorování praporu města Kostelec nad Orlicí pamětní
stuhou prezidenta republiky a předání daru města
prezidentu republiky
14:40 příjezd k Hostinci U Hubálků
15:30 tisková konference prezidenta republiky k ukončení
návštěvy Královéhradeckého kraje
17:00 konec návštěvy Královéhradeckého kraje

Miloš Zeman dorazí na Rychnovsko zhruba rok a měsíc od doby, kdy okres navštívil naposledy. Loni se podíval do Rychnova nad Kněžnou, Dobrušky a také do závodu Škoda Auto Kvasiny.

A při své cestě nešetřil bonmoty. Letos tomu nejspíš nebude jinak. Dá se navíc předpokládat, že při jeho návštěvě bude velmi aktuální téma uprchlíků. Miloš Zeman totiž jede do Kostelce nad Orlicí, kde se nachází pobytové středisko. A místní proti dalšímu přílivu migrantů do něj právě podepisují petici.
Prezident se setká s veřejností na kosteleckém náměstí deset minut před druhou odpoledne. Čeká ho také schůzka s vedením města. Podepíše se do pamětní knihy. Následovat bude dekorování praporu města pamětní stuhou prezidenta republiky.

Kostelečtí musí počítat s tím, že se zítra po dvanácté hodině už nedostanou na úřad. Bude zavřeno. Samotné náměstí pak bude nepřístupné pro vozidla.
Prezident se po návštěvě Kostelce přesune do Kostelecké Lhoty, kde se chystá tisková konference.

Prezidentovu příjezdu předcházel bezpečnostní nácvik, který vzbudil na Kostelecku rozruch. Minulé úterý na náměstí přijela více než desítka limuzín a bezpečnostní pracovníci obhlíželi situaci. Stejně postupovali také v Kostelecké Lhotě.
Rychnovský deník povede s prezidentem Zemanem rozhovor, který čtenářům přinese na svých stránkách v sobotu. Na co byste se zeptali prezidenta vy a přijdete se na prezidenta na náměstí podívat? Napište na:
rychnovsky@denik.cz

„Prezident má jezdit českým autem, ať drncá nebo nedrncá"

Loni Miloš Zeman navštívil automobilový závod v Kvasinách. A poprvé usedl do nového typu Superbu, který ho nyní vozí. Zeman se tehdy oproti Václavu Klausovi projevil jako velký zastánce české značky a do svého předchůdce na Pražském hradě, který preferoval vozidla z ciziny, si nezapomněl rýpnout.
„Celý model superbu byl nejenom postaven tady v Kvasinách, ale byl také vyvinut právě tady. Je to české auto, ve kterém má jezdit český prezident. Ať drncá nebo nedrncá. My budeme doufat, že poslední verze bude drncat o něco méně. Podle mě je to drncání způsobené nevalným stavem českých silnic," prohlásil při své poslední návštěvě.