.
„Změnami procházíme. Pro naši existenci by však neměly například změny ve výkonném výboru hrát roli,“ informovala předsedkyně Zuzka Krasková.
Broučka však trápí spíše fakt, že v příštím roce bude podstatně náročnější získat peníze od státu na provoz . „Po sociálních změnách v systému od příštího roku budeme více závislí na sponzorských darech. Vynikající spolupráci se nám podařilo navázat s velkými firmami na Rychnovsku,“ pokračovala Krasková.
Zdůraznila, že například kvasinský podnik patřící mezi giganty v okolí, ochotně přispěl . „Tato firma vlastně zaměstnává až osmdesát procent rodičů našich malých Broučků. Vynikající spolupráce je však i s třebešovským podnikem a řadou dalších firem,“ vysvětlila Krasková. Přesto příští rok bude Brouček potřebovat od sponzorů výraznější finanční injekci, protože stát bude skoupější.
„Slyšela jsem zvěsti, že se prodává zámeček, kde Brouček sídlí. Jde však naštěstí o fámu,“ přidala se Helena Beková, jedna z aktivních členek Broučka. Právě sdružení sídlí ve zmíněném objektu zámečku, patřícího solnické stavební firmě.
„Nepopíráme, že máme ohroženou půdu pod nohama. Starosta Ladislav Kubíček se však hned zapojil a existují už varianty náhradních prostor,“ upřesnila Krasková s tím, že zámeček zatím není prodaný, ale může se tak brzy stát.
„Podle mě by byla velká škoda, kdyby sdružení zaniklo. Doufám, že maminy, co sem chodí a budou chodit, podniknou všechna opatření, abychom Broučka zachránily,“ sdlělila Gábina Tomková.
„Mně se líbí, že v Broučku se výborně připravují děti na kolektiv. Je ideální, když sem chodí děti od malička, poznají kamarády a pak jsou s nimi ve školce a ve škole, mají usnadněnou adaptaci,“ sdělila Renata Pajdová.
„Brouček je pro děti do šesti let a jejich rodiče. Hledáme aktivní mamky a taťky, kteří nám pomohou s organizací různých akcí, ale později i s oslovováním sponzorů,,“ uzavřela Krasková.