Skupina dobře vypadajících mužů přijede na Rychnovsko z jihomoravské metropole. Hudba, kterou se prezentuje, sama kapela charakterizuje jako originál banjo, punk future, jazz, country, a to vše v turbo šansonovém duchu. Tak o kapele Poletíme? mluví její členové a hlavně kapelník, hráč na banjo, zpěvák, textař a zásadní osobnost, kapely výtvarník RUDOLF BRANČOVSKÝ, který Poletíme? v roce 2007 založil. Umělcův netrénovaný hlas, stále více poškozený kouřením a pitím, stojí na podiu stejně sebejistě, jako starý kapitán dávné plachetnice pevně rozhodnutý obeplout svět. Jeho posádku pak tvoří šestice mořských vlků, kteří vědí přesně, co mají dělat, aby plavba dopadla dobře.

Můžete čtenářům stručně představit kapelu Poletíme?
Poletíme? kladou důraz na vtipné, poetické a současně přímočaré texty. Odlehčenou formou vypráví o složitých nebo smutných věcech, přesto však dýchají barevnou a veselou náladou a jsou plné svižné rytmiky. Žádné zvuky nástrojů, co neexistují, žádné texty o věcech, co se nestaly anebo nikdy nestanou. Jemné, přesto vulgární, přízemní, leč nad věcí, smutné, přeci veselé, sladké, přesto hořké namátkou Waldemar Matuška, Voskovec a Werich, Jiří Šlitr a Semafor, Ivan Mládek, Divadlo Sklep a Jára Cimrman.

Poslechl jsem si některé vaše písničky a rozhodně nejsou umělé.
Na koncertech se budete smát, tančit nebo vám přeběhne mráz po zádech, když v písni pojmenujeme váš problém. S Poletíme? se rozhodně nudit nebudete, což mohou potvrdit návštěvníci festivalů United Islands, Colours of Ostrava, Jam Rock, Rock for People, Trutnov a dalších. Ale pochopitelně také díky netradičnímu nástrojovému obsazení, se kterým kapela dobře zvládá punk stejně jako jazz. Naši hudbu si na internetu stáhlo již více než čtyřicet dva tisíc lidí.

Hvězdou multižánrového festivalu Kosmír britská kapela Buster ShufflePřírodní divadlo ve valském údolí v sobotu 20. června ovládne hudba mnoha žánrů. Kosmír Music Festival sice není největším festivalem, ale jeho nabitý program rozhodně působí velkolepě. Ochutnávkou před festivalem bude páteční zahřívací večer s DJ WarmUP, na nějž se návštěvníci dostanou zdarma.

Kosmír Music Fest odstartuje v sobotu v 11 hodin akustická čtveřice Alchymie. Dále se ve Valu představí Věc Makropulos (crossover-rap), Sour Bitch (dívčí rock'n'rolový band), SkA'N'Daal music ensemble (ska a reggae), punkové legendy Volant, Ting (rock-reggae), Poletíme? (country a folk),
Fast Food Orchestra, Hentai Corporation a Buster Shuffle (Velká Británie, indie ska na snímku). Více na www.kosmir.net.

Chcete vyhrát vstupenky na Kosmír Music Festival? 
Pokud ano, stačí správně odpovědět na soutěžní otázku Rychnovského deníku prostřednictvím e-mailu na adresu rychnovsky@denik.cz. K odpovědi připojte jméno a telefonní kontakt. Ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce po 2 vstupenkách. Uzávěrka odpovědí v pátek v 10:00. Výherce vyrozumíme.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

Odkud přijede na Kosmír Music Festival skupina Poletíme?, vyznávající punk country?

Co se týká vydávání desek, je Poletíme? velmi plodnou kapelou. Přibližte blíže její diskografii.
Kapela Poletíme? vydala již čtyři alba. Premiérové vyšlo v roce 2008 a jmenovalo se Jednoduché písničky o složitém životě. Druhé neslo název Skupina dobře vypadajících mužů (2010), Kroskántry (2012). Loňské album jsme nazvali Turbošansón (2014). Poslední zmíněné album vyšlo u vydavatelství Supraphon v září 2014.

Poslech cédéčka je věc jedna a návštěva živého vystoupení muzikantů zcela jiná. Jak často koncertujete?
Naše koncerty jsou vždy strhující podívanou přímo nabitou pozitivní energií. Poletíme? již osmým rokem objíždějí prestižní hudební festivaly a plní kluby po celé České republice. Takže se pochopitelně těšíme i na blížící se festival v přírodním areálu ve Valu u Dobrušky.Miroslav Sixta