Například na Náchodsku hasiči zasahovali u osmi případů zatopených garáží v okolí Jaroměře, vodu hasiči čerpali také z výrobní haly společnosti Tanex Plasty v Jaroměři, řekl ČTK operační důstojník náchodských hasičů.

"Voda na většině míst rychle opadla, výši škod zatím neznáme," řekl hasič. Hasiči zasahovali také v okolí Hradce Králové a na Trutnovsku, kde se například po silných srážkách rozvodnil Petříkovický potok na okraji Trutnova a zatopil spodní část rodinného domu. "Hasiči odstranili nánosy a klády před mostkem, uvolnili koryto potoka, voda klesla a částečně odtekla z domu, zbytek byl odčerpán plovoucími čerpadly," popsali hasiči zásah na svých webových stránkách.

Silné deště zvýšily také hladinu na některých menších tocích na východě Čech, například na Stěnavě na Náchodsku dnes v noci začal platit první, nejnižší, stupeň povodňové aktivity. Hladina řeky však od páté hodiny rychle klesá.

Podle meteorologů by dnes mělo být na východě Čech jasno až polojasno, přeháňky či bouřky se mají vyskytovat pouze ojediněle. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 27 stupňů Celsia.