„Sportovní hry jsou motivací ke zdokonalování fyzické kondice seniorů, pobídkou ke zdravému životnímu stylu či k aktivnímu sportování. Pomoc při organizaci her ze strany žáků ZŠ TGM Borohrádek znamená propojení spolupráce napříč generacemi. Mladá generace vidí, že i lidé v seniorském věku vedou aktivní život. Naopak seniorští sportovci se přesvědčují, že dnešní mládež je ochotna zapojit se i do veřejně prospěšné činnosti.“

Ve středečním vydání týdeníku Rychnovský týden představíme společný projekt regionálních Deníků a společnosti dm drogerie, který chce pomoci propojení lidí různého věku.

Poslední ročník seniorských sportovních her se uskutečnil letos 13. června. „Ačkoli měli žáci v tento den tzv. ředitelské volno - zaměstnanci školy působili jako rozhodčí nebo spojky a ve školní jídelně se vařilo pouze pro seniory, přišlo více než padesát děvčat a chlapců pomoci. Počítali body, běhali pro míče, stavěli kuželky, doprovázeli soutěžící při discgolfu, podávali šipky, asistovali u florbalu a samozřejmě fandili a povzbuzovali,“ řekla ředitelka Přibylová.