Akce Ukliďme Česko si za svou existenci získala spoustu příznivců z řad dobrovolníků, kterým není lhostejný stav přírody a životního prostředí v okolí, kde tráví převážnou část svého života a především svého volného času.

V Borohrádku se tak první dubnovou sobotu  dopoledne sešlo na náměstí přibližně 30 dobrovolníků z řad občanů, ale i členů místních spolků, kteří zareagovali na letošní výzvu na pomoc přírodě Ukliďme Česko. „Po krátkém rozdělení se vydali na předem určené trasy a lokality skupinky a jednotlivci sběračů vybaveni vestami, rukavicemi a začali postupně plnit igelitové pytle odpadem zanechaným těmi, kterým je stav přírody poněkud lhostejný. Svoz plných pytlů probíhal průběžně a za necelé 3 hodiny se jimi naplnil velkoobjemový kontejner. Bylo až k neuvěření, kolik a co všechno se podařilo nasbírat,“ uvedl Zdeněk Cablk.

Na závěr události byla připravena odměna pro všechny účastníky v podobě občerstvení, při kterém se hodnotil průběh akce.

„Všem účastníkům akce tak patří vřelé poděkování ze strany organizátora, kterým bylo město Borohrádek,“ dodal Zdeněk Cablk.