Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Borohrádecká škola spolupracuje s cizími zeměmi

Borohrádek - Zíkladní škola TGM Borohrádek je koordinátorem projektu Erasmus+ s názvem Challenge as a Modern Pedagogical Tool, v rámci kterého v tomto a příštím školním roce spolupracuje se školami z Chorvatska, Polska, Turecka a Portugalska.

24.11.2015
SDÍLEJ:

Učitelky z partnerských škol se žáky deváté třídy. Foto: archiv ZŠ TGM Borohrádek

Ve dnech 16. až 18. listopadu 2015 borohrádecká škola hostila úvodní setkání učitelů ze všech zapojených škol.

V rámci projektu budou žáci plnit rozmanité výzvy, které by měly být jak motivující a zábavné, tak přínosné pro jejich rozvoj. Na některých úkolech budou žáci pracovat samostatně nebo v malých skupinách, některé výzvy jsou určeny třídním kolektivům, celým školám či týmům složených ze žáků z různých států. Díky využití moderních technologií budou aktivity probíhat v průběhu celého projektu.

Nedílnou součástí jsou také mezinárodní setkání v jednotlivých zemích, během kterých budou žáci bydlet v hostitelských rodinách, účastnit se workshopů ve školách, pracovat v mezinárodních týmech či poznávat danou zemi. První setkání proběhne v dubnu 2016 v Borohrádku, v červnu bude následovat cesta do turecké Ankary. V dalším školním roce jsou na programu schůzky v portugalském městě Palmela, Radomu v Polsku a projekt bude zakončen v chorvatském Šibeniku. Rovněž již byla zahájena práce na knize European Teachers in Action s podtitulem Accept the Challenge! Učitelé ze zapojených škol zde budou sdílet své zkušenosti, příklady dobré praxe i ukázky využití moderních technologií. Součástí každého příspěvku budou výzvy pro ostatní učitele, kteří budou moci přidávat své zkušenosti a další náměty. Na konci projektu bude zveřejněna finální verze knihy.

Při setkání v Borohrádku byly detailně projednány jednotlivé aktivity, úkoly pro zapojené školy, časový harmonogram, formy využívání ICT nástrojů a také bylo z mnoha návrhů vytvořených žáky ze všech zemí vybráno logo projektu. Zahraniční hosté si samozřejmě také prohlédli školu a rovněž strávili vyučovací hodinu s žáky devátých tříd, se kterými konverzovali anglicky o různých tématech.

V současné době se vše připravuje na oficiální spuštění výzev a nástroje pro on-line komunikaci mezi žáky. Školy již také plánují formu zpracování úkolu pro první setkání v České republice, během kterého bude vytvořena Interaktivní evropská stezka.

Michal Přibyl, koordinátor projektu

Autor: Redakce

24.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Kořínek.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Muzeum východních Čech v Hradci Králové.

Muzeum je stále bez ředitele

Opočenští Baroni v Jičíně osmkrát inkasovali

Rychnovsko - Krajské hokejové soutěže nabírají obrátky.

„Rodina má obrovskou hodnotu,“ říká lídryně Realistů

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Daniela Lusková je lídryní královéhradecké kandidátky Realistů. Strany, jejíž volební potenciál překračuje šestiprocentní hranici.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kostelec ztratil body u nováčka

Rychnovsko - Krajský přebor ve fotbale: Rychnov se vrátil z Jičína s prázdnou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení