Je obvyklé, že města a obce pečují o své občany ve smyslu jejich informovanosti o kulturních akcích nebo případně o technických problémech. V Kostelci nad Orlicí se po půlroční pauze způsobené technickými problémy opět rozjela služba rozesílání textových zpráv zaregistrovaným zájemcům.

Poruchy a pohromy esemeskou

„V tuto chvíli je aktivních 39 občanů, kterým přichází na mobily informace z Městského úřadu,“ řekl Martin Rýdel, který má na starosti technickou stránku této služby. „Informace se týkají technických záležitostí, které má na starosti Odbor školství a tělovýchovy – občané se tak dovídají, kdy bude vypnutá voda nebo zda se blíží silná bouře. Kulturní aktuality obstarává sekretariát starostky,“ podotkl k tématu Martin Rýdel.

V obci Mokré je téměř kompletní pokrytí internetového připojení a řadu let jsou zde lidé zvyklí dostávat z Obecního úřadu mailové zprávy týkající se nejrůznějších témat. „Lidé si u nás na mailové zpravodajství zvykli, mailem s námi komunikuje dokonce i pán, kterému je přes osmdesát let,“ řekla Dagmar Honsnejmanová z Obecního úřadu Mokré. Z obecní mailové schránky odchází 49 odběratelům zprávy i několikrát do týdne. „Zřídit zde také sms službu by nebyl problém, u nás jsou lidé už ale zvyklí na e–maily, ze kterých se lze více dozvědět a jsou zdarma,“ dodala Honsnejmanová. V Rychnově informativní roli plní Rychnovský zpravodaj, jehož náplň připravuje Karel Štrégl, a také webové stránky.