Síň slávy betlémářské výstavy má osm nových členů, kteří uzavřeli čtyřicítku. Duchovní otec tradiční akce Jan Tydlitát je jmenoval při páteční slavnostní vernisáži a všem přítomným předal medaile.

O neodmyslitelnou hudební vložku se postarala Carmina, která ve Společenském centru po návratu z amerického turné pod vedením sbormistra Karla Štrégla navodila vánoční atmosféru.

„Teď když již víme, kolik exponátů došlo, mohu s určitostí říci, že jejich počet je rekordní. Instalovali jsme totiž zde 176 betlémů a 1069 vánočních ozdob,“ prozradil hlavní pořadatel a zároveň poukázal i na mimořádně vysokou návštěvnost, která za první den činila skoro tři stovky lidí.
Mezi obdarovanými byla i Marie Marková z Rychnova nad Kněžnou. „Vůbec jsem to nečekala a jsem mile překvapená. Vystavuji zde asi osm let a díky této výstavě jsem také začala vyrábět betlémy. Letos zde ale mám vyšívané ozdoby,“ svěřila se lidová řemeslnice.
Mezi dalšími oceněnými byli: Blanka Kampová (Pardubice), Josef Molnár (Lupenice), Ladislav Šulc (Skuhrov n. B.), Eliška Richterová (Dolní Dobrouč), Jarmila Vaníčková (Solnice), Jitka Šuleková (Kvasiny) a Hana Rufferová (Hroška).

 

 

 

Program vánočních chvilek hudby a poezie na výstavě betlémů:

15.12. Koncertní vystoupení žáků ZUŠ Petra Erbena ve Vamberku

16.12. Klarinetové trio ZUŠ Týniště nad Orlicí

17.12. Vánoční zpívání sKoťaty – sbormistr Kamila Hájková

18.12. Zpívá dětský pěvecký sboreček Cvrčci zMŠ Láň

19.12. Hudební nadílka žáků ZUŠ Rychnov nad Kněžnou

20.12. Pod vánočním stromkem – vystoupení žáků klávesového oddělení ZUŠ