Vstupné na koncert je dobrovolné a výtěžek bude použit na pořízení zdravotnických pomůcek pro nemocné nevyléčitelnou Huntingtonovou chorobou.
„Tato choroba je těžké neurodegenerativní dědičné onemocnění mozku, které postihuje lidi již v produktivním věku. Způsobuje postupné ubývání tělesných i duševních schopností a nemocný zůstává zcela odkázaný na péči svého okolí,“ vysvětluje Alena Lorencová, vedoucí Půjčovny zdravotnických pomůcek pro nemocné HCH, kterou od roku 2004 provozuje Diecézní charita Hradec Králové ve spolupráci se Společností pro pomoc při HCH.
Návštěvníci benefice se mohou těšit na působivý a originální projekt souboru I Romantici, který tvoří nizozemský pěvecký sbor Coro Sinfonico Utrecht – sólisté Marieke Steenhoek (soprán), Jean-Léon Klostermann (tenor), Ernst Vermeulen (baryton) – a symfonický orchestr Sinfonia Utrecht pod vedením dirigenta Chrise Pouwa.
Na hradeckém koncertu zazní mimo jiné premiéra skladby „And nothing death“ pro soprán, sbor a orchestr od Carlose Michánse.