Letošní ročník byl zvláštní především pokusem o rekord o nejdelší vánoční řetěz.

„Otevření se konalo při příležitosti rozsvícení vánočního stromu na náměstí a tím pádem byla v nedělní podvečer fronta až na chodník,“ uvedla ředitelka DDM Jana Kalousová. Na prodejní výstavě se prezentovali především amatéři z Týniště a okolí, kteří pro radost tvořili drobné dekorace nebo dárečky.
Každý rok tu najdete perníčky, svíčky, drátované drobnosti, svícny, keramické dárky a mnoho druhů ozdob.

Letos se roztrhl pytel s korálkovými šperky, kterých byl opravdu velký výběr. O výzdobu celé výstavy se postarali žáci z tamních výtvarných kroužků.
Během tří pracovních dnů se zde dopoledne vystřídaly děti nejen ze školy v Týništi, ale také okolní školy, které využívají nabídku vánočních dílen a spojují si vše do jednoho dne. Čtvrťák Ondra Kohout se s námi podělil o zážitky: „ Na výstavě se mi nejvíc líbil betlém ze sisalu.“ Zpestřením výstavy jsou vždy ukázky různých technik, letos to bylo zdobení perníčků, paličkování, dřevořezba, drátování a korálkování. Všichni zájemci se mohli zapojit do výroby řetězu.
Někteří slepili pár koleček a jiní vydrželi třeba hodinu. Celková délka řetězu, který se během výstavy obtáčel kolem zábradlí a věšel po chodbě bude známa ve čtvrtek. Ven ho vynesou ve čtvrtek čerti, kteří pro děti chystají podvečerní akci Žerty s čerty.