Nahradit ho má nový, nerezový bazén, který úniku vody zamezí. Kromě toho bude možné zvýšit teplotu vody. Novou vanu by měl mít i malý bazén.

„Rekonstrukce koupaliště by měla začít hned po uzavření koupaliště v letošním roce a pokud půjde vše podle plánu, v příští sezoně bychom měli koupaliště otevřít již v novém kabátu,“ potvrdila starostka Opočna Šárka Škrabalová.

Letitý bazén ve Vamberku nahradí nový

Také ve Vamberku chystají obměnu velkého bazénu.

„Bazén bude kompletně nový i s rozvody. Vypadá to, že by se mělo začít po volbách. Kdyby práce začaly na podzim, měl by být hotový příští rok na jaře. Víc budeme vědět v říjnu. Na koupališti je už nové sociální zařízení, bufet a malý bazén. Teď je na pořadu dne velký bazén a úpravna vody,“ sdělil vedoucí Správy sportovních zařízení ve Vamberku Jaroslav Stárek.

Velká proměna pak čeká koupaliště v Dobrušce, který se nachází v tomtéž areálu jako krytý bazén. Svá nejlepší léta má už za sebou, a tak ho čeká modernizace. Na jeho možnou budoucí podobu už byla zpracována studie, která počítá mimo jiné i s doplněním o atraktivními prvky typu vodní hrad či různé druhy skluzavek.

Rekonstrukci odsouvají jiné nákladné projekty

„Samotný projekt se bude teprve zadávat. Vše je v počáteční fázi. Odhadované náklady jsou přes 100 milionů korun. Bazén je ze začátku osmdesátých let a jsou tam tam nevyhovující technologie. Až dojde na rekonstrukci, pak bude určitě rozvržena do několika etap a začne se technologiemi,“ uvedl mluvčí dobrušské radnice Miroslav Sixta.

Ten však vyloučil, že by práce byly zahájeny už v letošním či příštím roce. Dřív přijde na řadu projekt sportovní haly.

„Na příští léto by však měla být hotová rekonstrukce restaurace, která byla letošní léto zavřená,“ dodal Miroslav Sixta.