„Na studii centra s pětadvacetimetrovým bazénem bylo 9. ledna 2003 vydáno územní rozhodnutí a je přislíbeno financování ze státního rozpočtu na roky 2004 - 2007,“ bylo tehdy uvedeno na archu, který podepsalo 820 občanů. Když se městu nepodařilo realizovat vlastní projekt krytého bazénu, na který byla zpracována i studie, nabídl Syrový městu převzetí investorsví Relaxačního centra.

Již v roce 2002 podnikatel obeslal starostu Jiřího Rokla a zastupitele s tím, že je ochotný přistoupit buď k prodeji všech svých pozemků potřebných pro výstavbu, nebo k jejich pronájmu. „Tento návrh nelze jednoznačně zamítnout a je třeba ho posoudit společně s vlastní koncepcí,“ komentoval tehdy nabídku místostarosta Vladimír Frieb, který měl na starost rozvoj města.

Dvě alternativy, a to samostatné zařízení v Prefě, či nabídka Jiřího Syrového na převzetí investorství Relaxačního centra ve Zborovské ulici, byl tématem i poslaneckého klubu. Většina zastupitelů však nepodpořila návrh Jiřího Syrového a z jednání tak vítězně vyšla původní „městská“ varianta. Pozemek tehdy vlastnila bývalá Východočeská stavební.

Místostarostové Jaroslav Kos a Miroslav Richter tehdy uvedli: „Poslední návrh, který předložil Jiří Syrový, je již něčím úplně jiným, než s čím přišel před několika roky, když chtěl původně městské pozemky koupit. Teď mluví o zařízení s vysokou návštěvností a to je pro jeho umístění z hlediska dopravy nemožné. Není tam místo pro velkokapacitní parkoviště a již teď je Zborovská ulice někdy zacpaná,“ komentoval své rozhodnutí Kos s tím, že do projektu v Prefě již bylo navíc investováno pět miliónů korun, zatímco Relaxační centrum existuje pouze v podobě studie, a to již čtvrté. Ze stejných důvodů hlasoval pro „městskou“ variantu i Richter.

Výrok, že nezvítězili občané, ale Boštík (pozn. autora generální ředitel bývalé Východočeské stavební, dnes VCES), který na jednání pronesl přítomný prezident Sdružení pro rozvoj Rychnovska Luděk Hanuš, jenž zastupitele informoval o petici, považuje Kos za demagogii. „Kdyby byla pravda , že toto prostředí je tak nebezpečně zamořené oleji, radonem a podobně, jak Hanuš tvrdí, mohl podat trestní oznámení již v době, kdy jsme zde nechali postavit market,“ argumentoval Kos.