Návštěva betlému v Třebechovicích, poznávání českých tradic, loutková divadla. Štědrý den a příchod Nového roku se však ve středisku slavit nebude.
„Mezi našimi klienty je hodně muslinů, kteří tyto svátky neoslavují. Každý si je užije po svém. I naši zaměstnanci budou o Vánocích doma,“ uvedla vedoucí střediska Ivana Vyhnálková. Předvánoční čas si přesto všichni užívali. Počátkem prosince se zde odehrálo loutkové divadlo pro více než sto dětí i z kostelecké Základní školy a z Církevní školy v Borohrádku. Nechyběly soutěže s drobnými dárky pro každého. „Dále klienti navštívili vánočně vyzdobený Hrádek u Nechanic, kde poznali naše tradice. Zhlédli i betlém v Třebechovicích a dokonce vyrazili prohlédnout si vánoční Prahu,“ komentovala aktivity Ivana Vyhnálková.

Velkou návštěvu z kosteleckého Městského úřadu očekávají v pobytovém středisku v pátek, kdy zástupci města přijdou azylanty obdarovat cukrovím a sladkostmi. „Něco podobného se uskutečnilo na Vánoční uličce. Napekli jsme cukroví, pečivo, sladkosti a dělali jsme ochutnávky. Kostelečtí občané tak mohli ochutnat různé kuchyně. Čečenskou, arménskou a další. Tato tradice, která má podporu města, má vždy velký ohlas, “ dodala Vyhnálková.