VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Autoři petice za odvolání starosty neuspěli

Dobruška – Petr Tojnar zůstává ve funkci starosty. Pondělní veřejné jednání zastupitelstva trvalo tři hodiny. Odvolání starosty Petra Tojnara v souvislosti s rozsudkem Krajského soudu v Hradci Králové, kterým byl odsouzen za křivou výpověď, se nekonalo. Iniciativa dobrušských občanů za odstoupení starosty z funkce se minula účinkem.

16.12.2009
SDÍLEJ:

Dobruška - ilustrační foto.Foto: Pavel Bednář

Většina občanů se postavila za starostu

„Pondělní dění nemíním komentovat,“ prohlásil včera Milan Petřík, který spoluorganizoval druhou dobrušskou petici, vzniklou na podporu starosty. Za něj však hovoří výsledky pondělního zasedání zastupitelstva a počet podpisů na obou peticích. Třikrát více dobrušských občanů se prostřednictvím petice totiž postavilo za svého starostu a zájem o hlasování o důvěře měli pouze dva zastupitelé (starosta se hlasování zdržel). „Myslím, že zastupitelé neměli dost kuráže tuto věc řešit,“ poznamenal Václav Pavel, který doručil „protistarostovskou“ petici.
Starosta Tojnar se k záležitosti obou petic nevyjadřuje a zabývá se raději plány na příští rok: „Zatím nebyl schválen rozpočet na příští rok, takže platí rozpočtové provizorium. Koncem ledna či začátkem února bude rozpočet schválen a uvolněné peníze bude možné použít. Já osobně budu prosazovat pokračující opravy chodníků, čeká nás úprava Panoramatického kina 70 na multifunkční kulturní centrum a přípravy na budování cyklostezky mezi Dobruškou a Opočnem.“
Hlasováno bylo již na minulém jednání, kdy zastupitelé starostu většinou hlasů podpořili. Reakcí byla petice ze 17. listopadu, kterou chtěli někteří občané Dobrušky ukázat, že s jednáním starosty a zastupitelů nesouhlasí. Další petice vznikla na podporu starosty.

Diskuse v zastupitelstvu se nekonala

Pokud někdo v pondělí očekával bouřlivé diskuse, byl zklamán. Na začátku jednání vystoupil zastupitel Jiří Stejskal s návrhem, aby bylo hlasování o důvěře znovu zařazeno do programu, jeho návrh schválen nebyl. „Zdá se, že Dobruška má palčivější problémy, třeba zrušení osobní železniční dopravy do Opočna nebo bezpečnost na komunikacích. Rodiče dětí z Křovic postrádají přechod, jedná se o hlavní tah z Náchoda do Rychnova, hustota provozu je vysoká a děti zde musí denně přecházet při cestě do školy, to si myslí spousta obyvatel,“ míní jedna z návštěvnic zasedání z řad obyvatel, která chce zůstat v anonymitě.
Petice se dostala ke slovu až po diskusi. Před zahájením jednání ji předal Václav Pavel, zastupitelé ji měli k dispozici, druhá petice prý byla doručena Milanem Petříkem na podatelnu radnice. Výsledkem petice za odstoupení starosty bylo 223 hlasů (z toho 216 přímo od občanů Dobrušky), tito občané si myslí, že by měl odstoupit, 628 občanů ho naopak podpořilo, v této petici nebylo uvedeno, zda se jedná o občany Dobrušky, či nikoliv.
„Zajímalo mě, jak to dopadne, výsledek jsem čekala. Nepodepsala jsem žádnou petici. Souhlasím s Václavem Pavlem, že to pro starostu není dobrá vizitka. Ale máte snad pocit, že nám vrcholní politici nelžou? Já ne. Navíc se chovají tak, že jsme každým dnem zadluženější, pořád jen slyšíme o předražených veřejných zakázkách a k zodpovědnosti není hnán nikdo. V takové době odvolat starostu, který vede fungující město a jehož chyba se hospodaření Dobrušky nedotkne, to nemohlo projít,“ dodává návštěvnice veřejného zasedání zastupitelstva .

(ira, da)

16.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína.

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína

ilustrační foto - fotbal

Kam za sportem v regionu během dne?

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Kam za zábavou? Dejte o sobě vědět

Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení