Ti na Rychnovsko dojíždějí z celého východočeského regionu i dalších míst. Automobilka tak letos oslovila Královéhradecký kraj s požadavkem na zavedení nových spojů od Červeného Kostelce a Dvora Králové nad Labem a rozšíření některých stávajících spojů o sobotní provoz.

„Rychnovsko se v současnosti potýká s nedostatkem pracovních sil, proto jsme vyšli žádosti společnosti Škoda Auto vstříc. Ta se ve smlouvě zavazuje hradit ztrátu z provozu nových spojů, které slouží primárně k dopravě zaměstnanců do závodu v Kvasinách," říká první náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Smlouva se uzavírá pro celý rok 2017. Celkový rozsah všech poptávaných linek představuje 202 tisíc kilometrů za rok, což podle cen dopravního výkonu představuje náklady ve výši 5,3 milionu korun.

Zcela nové spoje budou zavedeny na trasách z Červeného Kostelce a Dvora Králové nad Labem. Na stávajících linkách z Náchoda, Kostelce nad Orlicí a Lukavice budou nově jezdit autobusy i v sobotu. Tyto úpravy souvisejí s chystaným zavedením 18směnného systému, díky němuž budou z výrobního pásu sjíždět nové vozy šest dnů v týdnu.

(zr)