Od června, každý všední den, se budou moci důchodci vozit po pěti marketech ve městě speciálně vypravenou linkou.

 

 

„Za poslední roky se nám ve městě rozrostly markety, které jsou vzdáleny daleko od sebe. Nákupy jsou proto pro starší lidi problém, a tak jim chceme pomoci. Připravili jsme tedy středně veliký autobus, asi pro třicet lidí, který je bude rozvážet po nákupech,“ komentoval rychnovský starosta Jiří Rokl novinku.

AUDIS BUS linka pro seniory vyjede každé ráno v 8.20 hodin z městské části Na Láni, kde jsou další dvě zastávky a bude pokračovat přes sídliště Jiráskova, autobusové nádraží, Tesco, Pod Budínem, Billu, Discont na Staré náměstí. Odtud pak vyjede zpátky po 10 hodině a seniory s nákupy nabere na stejných zastávkách.

„Kartičky, které platí do konce roku a stojí padesát korun, již vydáváme a je třeba k tomu občanský průkaz,“ uvedla Jitka Horáková z Městského informačního centra.

 

Městské informační centrum (MIC) ve spolupráci s městem připravilo pro plánovanou rychnovskou linku pro seniory i praktickou ukázku zastávek, kde bude autobus stavět. „Protože na kartičce jsou vypsané jen ulice, chtěli jsme starším občanům pomoci, aby věděli, kde mají nastupovat Na Láni a v Jiráskově ulici,“ komentovala vzniklé fotografie vedoucí MIC Lenka Poniklová. „Určitě spojení na nákupy využijeme, protože auto nemáme a obchody jsou od sebe daleko,“ uvedly Alena Kořínková a Marie Špicnerová, které se včera přišly zakoupit kartičku na půlroční jízdné.