Na Rychnovsku napadlo přes noc od 10 do 20 cm mokrého sněhu. Pod jeho tíhou opět padaly stromy a větve.

Pod jeho tíhou se opět, jako už několikrát za uplynulou zimu, lámaly větve stromů, které blokovaly silnice. Nečekaný sníh ráno komplikoval život řidičům, kteří už většinou přezuli své vozy na letní pneumatiky, mnoho jich skončilo mimo vozovku.

Stromy popadaly v úsecích Doudleby nad Orlicí - Suchá Rybná, Záměl - Černá skála a Lípa nad Orlicí - Písník, dále u Záměle, Borohrádku, Solnice, Přepych, Kostelce nad Orlicí, Bolehoště, Javornice, Malé Lhoty u Potštejna, v Kostelci nad Orlicí spadla větev na dráty elektrického vedení. Některé úseky silnic byly ještě dopoledne neprůjezdné, stromy zde odklízeli rychnovští policisté a především hasiči, kteří zasahovali v terénu od noci.

„Hasiči neodstraňovali jen stromy, ale pomáhali rovněž řidičům, kteří se dostali do problémů. Dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí například pomáhali vytáhnout mikrobus, který uvízl mimo silnici u Křivic. U Borovnice zase zapadl autobus, který pomáhali vytáhnout dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí,“ upřesnila mluvčí hasičů Královéhradeckého kraje Martina Žahourková. Dispečer operačního střediska rychnovských hasičů potvrdil, že do odpoledne byly stromy odstraněny.

(zen)